Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida dastlabki mashg‘ulotlar “Mustaqillik darsi” bilan boshlandi
Urganch davlat universitetining barcha fakultetlarida yangi o‘quv yili “Bo‘lar ekan-ku yoxud kechaning bugundan  farqi nimada?” mavzusidagi “Mustaqillik darslari” bilan davom etmoqda.
Darslarda talabalar mustaqillikni qo‘lga kiritish jarayoni, uni mustahkamlashdagi mehnatlar, mamlakatimizning taraqqiyot bosqichlari va xalqaro maydondagi nufuzi haqida keng qamrovli ma’lumotlar bilan tanishtirilmoqda.
E’tiborga molik jihati shundaki, “Mustaqillik dars”lari viloyatimizning o‘z sohasida ko‘plab yutuqlarga erishgan insonlari, shuningdek, universitetimizning faxriy professor-o‘qituvchilari tomonidan olib borilmoqda.

В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни первые занятия начались с «Урока Независимости»
Во всех факультетах Ургенчского государственного университета новый учебный год продолжается с проведением «Уроков Независимости» на тему: «Разве могло быть иначе, или в чём разница между вчера и сегодня?».
На занятиях студентам подробно рассказывается о процессе обретения независимости, усилиях по её укреплению, этапах развития нашей страны и её авторитете на международной арене.
Особо примечательно, что «Уроки Независимости» проводятся уважаемыми представителями различных сфер, добившимися значительных успехов в Хорезмской области, а также почётными профессорами и преподавателями нашего университета.