Smolensk davlat universiteti delegatsiyasi a'zolari tarixchilar bilan uchrashdi
2021-yilning 13-aprel kuni  Smolensk davlat universiteti rektori, tarix fanlari nomzodi Artemenkov Mixail Nikolayevich, Tarix va huquq fakulteti dekani, tarix fanlari doktori, professor  Uvarov Igor Arturovich  bilan UrDU Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektori, tarix fanlari doktori  S.Davletov, Tarix kafedrasi mudiri,  tarix fanlari doktori  O`. Abdullayev va Tarix fakulteti professor-o’qituvchilari o’rtasida ikki universitet hamkorligida  tarix yo’nalishi va mutaxassisligi bo`yicha qo`shma ta’lim dasturlari tashkil etish, professor-o’qituvchilar almashinuvini yo’lga qo`yish masalalari yuzasidan muhokamalar bo`lib o`tdi.
Suhbat davomida,  ma`naviy-ma`rifiy ishlar, yoshlar bilan ishlashda o`zaro tajriba almashinuv masalalariga ham e'tibor qaratildi.

Делегация Смоленского государственного университета встретились с историками
2021 апреля 13 года состоялась встреча ректора Смоленского государственного университета, кандидата исторических наук Артеменкова Михаила Николаевича с деканом историко-юридического факультета,доктором исторических наук, профессором Уваровым Игорем Артуровичем и проректором по работе с молодежью УрГУ, доктором исторических наук С.Давлетовым, заведующей кафедрой истории, доктором исторических наук О.Абдуллаевым, профессорами и преподавателями факультета истории, где обсудили организацию совместных образовательных программ по направлениям и специальностям истории.
В ходе беседы также было уделено внимание духовно-просветительской работе, обмену опытом работы с молодежью.