"She'riyat shohsupasi" ko'rik - tanlovi bo'lib o'tdii
2021-yil 15-aprel kuni talaba-yoshlarning ma’naviyatini yuksaltirish, ularni kitobga, she`riyatga  oshno qilish, mashhur adiblarimiz hayoti va ijodi bilan yaqindan tanishtirish maqsadida Urganch davlat universitetining  Filologiya fakultetida an`anaviy tarzda o`tkazilib  kelinayotgan “She`riyat shohsupasi” ko`rik-tanlovi bo`lib o`tdi. Ushbu tanlov mashhur o`zbek shoiri  Muhammad Yusuf  tavalludiga bag`ishlab o`tkazildi.
Tanlovda fakultetning  9 nafar talabasi shoir ijodi yuzasidan she`riyat maydonida baxsga kirishdilar. Tadbir davomida 196-guruh talabalari  ijrosida kuy-qo`shiq va raqslar, Muhammad Yusuf ijodiy faoliyatiga doir sahna ko`rinishi namoyish etildi.
Tadbir yakunida hakamlar hay’ati xulosasiga ko`ra,  Filologiya fakulteti dekani D.G`ayipov g`oliblarni e’lon qilib, diplom va esdalik sovg`alar bilan taqdirladi.

The contest "Sheriyat shokhsupasi" was held
On April 15, 2021, at the Philology Faculty of Urgench State University, the traditional competition "She'riyat Shohsupasi" was held in order to increase the spirituality of students, familiarize them with books, poetry, the life and work of famous writers. The competition was dedicated to the birthday of the famous Uzbek poet Muhammad Yusuf.
In the field of poetry, 9 students of the Philology Faculty competed. During the event, students of 196 groups performed songs and dances, showed scenes about the creative activities of Muhammad Yusuf.
According to the results of the event and jury's conclusion, the dean of the Philology Faculty D. Gayipov announced the winners, awarded them with diplomas and memorable gifts.