Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02 raqamli Ilmiy kengashda pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) darajasini olish uchun taqdim etgan doktorlik dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tadi
Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02 raqamli Ilmiy kengash asosida tuzilgan bir martalik ilmiy kengashning 2020 yil 11 dekabr soat 10.00 dagi yig‘ilishida Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti mustaqil izlanuvchisi Yusupova Gulara Ataxanovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (O‘zbek tili) ixtisosligi bo‘yicha “Bo‘lajak pedagoglarning lingvistik kompetensiyalarini shakllantirishda aralash ta’limdan foydalanish metodikasi (o‘zbek tili mashg‘ulotlarida “Savodxon” elektron-ta’lim resurslari misolida)” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etgan doktorlik dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tadi.

На Ученом совете PhD. 03 / 30.12.2019.Фил.55.02 Ургенчского государственного университета состоится защита докторской диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам
11 декабря 2020 года в 10.00 на заседании единовременного ученого совета на базе Ученого совета PhD.03 / 30.12.2019.Fil.55.02 в Ургенчском государственном университете состоится защита докторской диссертации на тему: «Методика использования смешанного обучения в формировании языковых компетенций будущих учителей (на примере электронно-образовательного ресурса “Savodhon” на уроках узбекского языка) независимого исследователя Нукусского государственного педагогического института им. Аджинияза Юсуповой Гулары Атахановны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения (узбекский язык).