"Biz giyohvandlikka qarshimiz" shiori ostida "Breyn ring" final o‘yini bo‘lib o‘tdi
2022-yil, 9-iyun kuni Urganch davlat universiteti "Zakovat" intellektual klubi hamda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi UrDU boshlang‘ich tashkilot tomonidan Urganch dalat universiteti talabalari o'rasida  tashkil qilingan "Breyn Ring" intellektual turnirining final o'yini "BIZ GIYOHVANDLIKKA QARSHIMIZ" shiori ostida bo‘lib o‘tdi.
Turnirda Kimyoviy-texnologiyalar fakultetining C.T.C jamoasi g‘olib bo‘ldi  va Xorazm telekanalida efirga uzatilayotgan Breyn-ring televizion turniriga yo‘llanmani qo'lga kiritdi.
Turnir yakuniy natijalariga ko'ra:
1-o‘rin: C.T.C jamoasi;
2-o‘rin: Renessans jamoasi;
3-o‘rin: Discover jamoasi.
Final o‘yini "Zakovat intellektual klubi" NNT Xorazm viloyati hududiy bo‘limi rahbari o‘rinbosarlari, "Kelajak bunyodkori" medali sohibi Behzod Jumanov hamda Filologiya fakulteti "Zakovat" koordinatori Tamara Xalmenovalar tomonidan o‘tkazildi.

The final match of the Brain Ring was held under the motto "We are against drugs"
On June 9, 2022, the final match of the intellectual tournament "Brain Ring" organized by the intellectual club "Zakovat" of Urgench State University and the primary organization of the Youth Union of Uzbekistan of UrSU among students of Urgench State University "We are against drugs".
The C.T.C team of the Faculty of Chemical Technology won the tournament and won a ticket to the Brain-ring television tournament, which is broadcast on Khorezm TV.
1st place: C.T.C team;
2nd place: Renaissance team;
3rd place: Discover team.
The final match was held by the deputy heads of the Khorezm regional branch of the NGO "Intellectual Club Zakovat", the winner of the medal "Kelajak Bunyodkori" Behzod Jumanov and the coordinator of "Zakovat"  of the Faculty of Philology Tamara Khalmenova.