“O‘zbekiston va Ozarbayjonning madaniy va adabiy aloqalari: Husayn Jovid va Cho‘lpon – jahon dramaturgiyasi cho‘qqisi”
Bugun 2019 yil 4 noyabr kuni Urganch davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da “O‘zbekiston va Ozarbayjonning madaniy va adabiy aloqalari: Husayn Jovid va Cho‘lpon – jahon dramaturgiyasi cho‘qqisi” mavzusida ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi. Anjumanda UrDU Filologiya fakulteti dekani, O‘zbek adabiyoti kafedrasi dotsenti G‘ayipov Dilshod Qadamboyevich va UrDU O‘zbek adabiyoti kafedrasi mudiri, dotsent Matkarimova Salomat Qo‘ziyevnalar ma’ruza qildi.

«Культурно-литературные связи Узбекистана и Азербайджана: Хуссейн Джовид и Чолпон - вершина мировой драмы»
Сегодня, 4 ноября 2019 года, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета прошла научно-практическая конференция на тему «Культурно-литературные связи Узбекистана и Азербайджана: Хуссейн Джовид и Чулпон - вершина мировой драмы». Декан филологического факультета УрГУ, доцент кафедры узбекской литературы Гайпов Дильшод Кадамбоевич и заведующий кафедрой узбекской литературы УрГУ, старший преподаватель Маткаримова Саломат Кузиевна.