Yangi sport kompleksining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat universiteti talaba-yoshlarining sport  bilan shug‘ullanishlarini qo‘llab-quvvatlash va bu borada oliygohda zarur sharoitlar yaratish maqsadida Urganch tumani “Mustaqillik” ko‘chasida joylashgan Kimyo texnologiyalar fakulteti hududida 3 qismli sport kompleksining qurilish ishlari yakunlanib, bugun 16-oktabr kuni  ochilishi marosimi oʻtkazildi. Unda UrDU rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida universitet Kengashi aʼzolari qatnashdilar.
Ushbu sport kompleksi Mini-futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Gandbol hamda ochiq turdagi gimnastika maydonchalaridan iborat.
Ochilish marosimida talaba-yoshlarning har tomonlama barkamol boʻlishlarida muhim ahamiyatga ega bu kabi bunyodkorlik ishlari universitet bo‘ylab yana davom etishi, yoshlar uchun sifatli taʼlim va zamonaviy shart-sharoitlar yaratish bugun kunning dolzarb masalasi ekanligi haqida soʻz bordi.

The opening ceremony of the new sports complex was held
In order to support the sports activities of the students of Urganch State University and to create the necessary conditions at the university in this regard, the construction works of the 3-part sports complex on the territory of the Faculty of Chemical Technologies, located on "Mustaqillik" Street, Urganch District, were completed today, October 16 and the opening ceremony was held. It was attended by members of the University Council under the leadership of UrSU Rector Bahrom Abdullayev.
This sports complex consists of Mini-football, Basketball, Volleyball, Badminton, Handball and open gymnastics fields.
At the opening ceremony, it was said that such creative work, which is important for the development of students and young people in all aspects, will continue throughout the university, and that creating quality education and modern conditions for young people is an urgent issue today.