Rektor va sardorlar uchrashuvi
2021-yilning 29-aprel kuni Urganch davlat universiteti  rektori B.Abdullayev  Yoshlar bilan ishlash bo`yicha prorektor S.Davletov hamrohligida universitetning  guruh yetakchilari  bilan kunning birinchi va ikkinchi yarmida uchrashuvlarni o`tkazdi.
Uchrashuvlarda rektor  B.Abdullayev  o'z so`zida universitetning o'tgan davr mobaynida erishgan yutuqlari, xalqaro aloqalari, rivojlanish istiqbollari,  talabalar uchun universitetda yaratilgan shart-sharoitlar, imtiyozlar, moddiy-texnik baza imkoniyatlari,  ta'lim-tarbiya masalalari, istiqboldagi reja va vazifalar haqida so'zladi.
Yoshlar bilan ishlash bo`yicha prorektor S.Davletov esa  mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlar  ta’lim-tarbiyasiga berilayotgan e’tibor, ayniqsa mamlakatimizda yoshlarning huquq va manfaatlarini himoya qilish, ularga zarur shart-sharoitlar va imkoniyatlarni yaratib berish borasidagi keng ko'lamli ishlar haqida gapirib o'tdi.
Shuningdek, bu borada talabalarning ham fikr va mulohazalari,  tashabbus va takliflari tinglandi, talabalar o`zlarini qiziqtirgan savollari bilan murojaat qildilar. Uchrashuvda muhokama qilingan masalalar yuzasidan qator vazifalar belgilab olindi.

Встреча ректора и старост групп
29 апреля 2021 года ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев с проректором по делам молодежи С.Давлетовым в первой и второй половине дня провели встречи со старостами групп.
В своем выступлении ректор Б.Абдуллаев рассказал о достижениях университета за прошедший период, международных связях, перспективах развития, созданных для студентов условиях, льготах, материально-технической базе, вопросах обучения, также о планах и задачах на будущее.
Проректор по делам молодежи С.Давлетов рассказал о проводимых в стране реформах, о том внимании, которое уделяется образованию молодежи, особенно защите прав и интересов молодежи в нашей стране, созданию необходимых условий и возможностей.
Кроме того, были выслушаны мнения, инициативы и предложения студентов по данным вопросам, также студенты обратились к руководителям с интересующими их вопросами. Был определен ряд задач по данным вопросам.