Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12. 2019.Fil.55.02 Ilmiy kengashning 2022 yil 14 mart kuni soat 14-00 dagi yigʼilishida Urganch davlat universiteti mustaqil izlanuvchisi Jammatova Maqsuda Sharipovnaning 10.00.02 –Oʼzbek adabiyoti ixtisosligi boʼyicha “Layli va Majnun” dostonining yozma va ogʼzaki adabiyotdagi talqini” mavzusidagi filologiya fanlari boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi boʼlib oʼtadi.
Jammatova Maqsuda
Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12. 2019.Fil.55.02 Ilmiy kengashning 2022 yil 14 mart kuni soat 16-00 dagi yigʼilishida Qoraqalpoq davlat universiteti mustaqil tadqiqotchisi Nurjanov Oybek Erkin oʼgʼlining 10.00.01 – Oʼzbek tili ixtisosligi boʼyicha “Qoraqalpogʼistondagi oʼzbek shevalari etnografizmlarininging antropotsentrik tavsifi” mavzusidagi filologiya fanlari boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi boʼlib oʼtadi.

Defense of the dissertation of an Independent researcher of Urgench State University Jammatova Maqsuda Sharipovna on the topic "“Layli va Majnun” dostonining yozma va ogʼzaki adabiyotdagi talqini" for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philology on the specialty 10.00.02 - "Uzbek literature" at the meeting of PhD.03/30.12.2019. #Phil.55.02 the Scientific Council of Urgench State University will be held on March 15, 2022, at 10:00.
Jammatova Maqsuda
Defense of the dissertation of an Independent researcher of Urgench State University Nurjanov Oybek Erkin ugli on the topic "Qoraqalpogʼistondagi oʼzbek shevalari etnografizmlarininging antropotsentrik tavsifi" for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philology on the specialty 10.00.01 - "Uzbek language" at the meeting of PhD.03/30.12.2019. #Phil.55.02 the Scientific Council of Urgench State University will be held on March 14, 2022, at 16:00.