Anjuman statusi: O‘tkasish sansi Anjuman shakli Yo‘nalishi
O‘zbek va ozarbeyjon filologiyasining dolzarb masalalari Xalqaro 2024-yil, 15-16 aprel Konferensiya Fan va ta’lim
Past o‘lchamli sohalarda evolyutsiya tenglamalari:Dinamik sistemalar, solitonlar va kvant transpori Xalqaro 2024-yil, 20-24 may Konferensiya Yozgi naktab Fan va ta’lim
Filologiyaning dolzarb muammolari Xalqaro 2024-yil, 22 may Konferensiya Fan va ta’lim
Panjaralar, balandliklar va Diofant yaqinlashishlar Xalqaro 2024-yil, 24-iyun - 5-iyul Konferensiya, Yozgi naktab Fan va ta’lim
Markaziy Osiyo tarixi va madaniyati Xalqaro 2024-yil, 17-18 aprel Konferensiya Fan va ta’lim
Koreys filologiyasi va koreyashunoslik o‘qitilishini yangi bosqichga koʻtarish masalalari Respublika 2024-yil, 19-20 aprel Konferensiya Fan va ta’lim
Xavfsiz oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarishda innovatsion texnologiyalar Respublika 2024-yil, 10-11 may Konferensiya Fan va ta’lim
Mintaqada yashil iqtisodiyotni shakllantirishning tashkiliy iqtisodiy mexanizmlari Respublika 2024-yil, 17-18 may Konferensiya Fan va ta’lim
Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb muammolari Respublika 2024-yil, 22-23 oktyabr Konferensiya Fan va ta’lim
Mintaqada barqaror turizmni rivojlantirishning ustuvor yo`nalishlari Respublika 2024-yil, 29-30 noyabr Konferensiya Fan va ta’lim
Biotexnologiya sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takomillashtirish: muammo va yechimlar Respublika 2024-yil, 21-22 noyabr Konferensiya Fan va ta’lim
Kimyoning dolzarb muammolari Respublika 2024-yil, 21-22 iyul Konferensiya Fan va ta’lim
Mintaqada barqaror iqtisodiy o‘sish orqali aholi turmush farovonligini oshirishning ustuvor yo‘nalishlari Respublika 2024-yil, 16-17 mart Konferensiya Fan va ta’lim
Jismoniy madaniyat sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takomillashtirish: muammo va yechimlar Respublika 2024-yil, 24-25 may Konferensiya Fan va ta’lim

Статус конференции:   Тип конференции Направление
Актуальные вопросы узбекской и азербайджанской филологии Международная 15-16 апрел Конференция Наука и образование
Эволюционные уравнения в полях низкой размерности: динамические системы, солитоны и квантовый транспорт Международная 20-24 май, 2024 Конференция Наука и образование
Актуальные проблемы филологии Международная 22 май, 2024 Конференция Наука и образование
Решетки, высоты и диофантовы приближения Международная 24- июнь - 5- июль, 2024 Конференция, Летная школа Наука и образование
История и культура центральной Азии Международная 17-18 апрель, 2024 Конференция Наука и образование
Проблемы поднятия на новый уровень преподавания корейской филологии и корееведения Республика 19-20 апрель, 2024 Конференция Наука и образование
Инновационные технологии в производстве безопасных пищевых продуктов Республика 10-11 май, 2024 Конференция Наука и образование
Организационно-экономические механизмы формирования зеленой экономики региона Республика 17-18 май, 2024 Конференция Наука и образование
Актуальные проблемы сравнительного литературоведения, кросслингвистики и переводоведения Республика 22-23 октябрь, 2024 Конференция Наука и образование
Приоритетные направления развития устойчивого туризма в регионе Республика 29-30 ноябрь, 2024 Конференция Наука и образование
Повышение качества образования и профессиональной подготовки в области биотехнологий: проблемы и решения. Республика 21-22 ноябрь, 2024 Конференция Наука и образование
Актуальные проблемы химии Республика 21-22 июль Конференция Наука и образование
Приоритетные направления повышения благосостояния населения путем устойчивого экономического роста в регионе Республика 16-17 март, 2024 Конференция Наука и образование
Совершенствование качества образования и преподавания в сфере физической культуры и спорта: проблемы и решения Республика 24-25 май, 2024 Конференция Наука и образование