Anjuman statusi: O‘tkasish sansi Anjuman shakli Yo‘nalishi
O‘zbek va ozarbeyjon filologiyasining dolzarb masalalari Xalqaro 2024-yil, 15-16 aprel Konferensiya Fan va ta’lim
Past o‘lchamli sohalarda evolyutsiya tenglamalari:Dinamik sistemalar, solitonlar va kvant transpori Xalqaro 2024-yil, 20-24 may Konferensiya Yozgi naktab Fan va ta’lim
Filologiyaning dolzarb muammolari Xalqaro 2024-yil, 22 may Konferensiya Fan va ta’lim
Panjaralar, balandliklar va Diofant yaqinlashishlar Xalqaro 2024-yil, 24-iyun - 5-iyul Konferensiya, Yozgi naktab Fan va ta’lim
Markaziy Osiyo tarixi va madaniyati Xalqaro 2024-yil, 17-18 aprel Konferensiya Fan va ta’lim
Koreys filologiyasi va koreyashunoslik o‘qitilishini yangi bosqichga koʻtarish masalalari Respublika 2024-yil, 19-20 aprel Konferensiya Fan va ta’lim
Xavfsiz oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarishda innovatsion texnologiyalar Respublika 2024-yil, 10-11 may Konferensiya Fan va ta’lim
Mintaqada yashil iqtisodiyotni shakllantirishning tashkiliy iqtisodiy mexanizmlari Respublika 2024-yil, 17-18 may Konferensiya Fan va ta’lim
Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb muammolari Respublika 2024-yil, 22-23 oktyabr Konferensiya Fan va ta’lim
Mintaqada barqaror turizmni rivojlantirishning ustuvor yo`nalishlari Respublika 2024-yil, 29-30 noyabr Konferensiya Fan va ta’lim
Biotexnologiya sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takomillashtirish: muammo va yechimlar Respublika 2024-yil, 21-22 noyabr Konferensiya Fan va ta’lim
Kimyoning dolzarb muammolari Respublika 2024-yil, 21-22 iyul Konferensiya Fan va ta’lim
Mintaqada barqaror iqtisodiy o‘sish orqali aholi turmush farovonligini oshirishning ustuvor yo‘nalishlari Respublika 2024-yil, 16-17 mart Konferensiya Fan va ta’lim
Jismoniy madaniyat sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takomillashtirish: muammo va yechimlar Respublika 2024-yil, 24-25 may Konferensiya Fan va ta’lim

Conference status   Conference type Direction
Current problems of Uzbek and Azerbaijan philology International 2024, april 15-16 Conference Science and education
Evolution equations in low-dimensional fields: Dynamical systems, solitons and quantum transport International 2024, May 20-24 Conference Science and education
Actual problems of philology International 2024, may 22 Conference Science and education
Lattices, Heights and Diophantine Approximation International 2024, 24- June, 5-July Conference, Summer School Science and education
HISTORY AND CULTURE OF CENTRAL ASIA International 2024, April 17-18 Conference Science and education
Fostering a New Wave of Korean Studies and Language learning Republic 2024, April 19-20 Conference Science and education
Innovative technologies in production of safe food products Republic 2024, May 10-11 Conference Science and education
Organizational economic mechanisms of formation of green economy in the region Republic 2024, May 17-18 Conference Science and education
Current problems of comparative literature, crosslinguistics and translation studies Republic 2024, October 22-23 Conference Science and education
Priority directions of developing sustainable tourism in the region Republic 2024, November 29-30 Conference Science and education
Improving the quality of education and training in biotechnology: problems and solutions. Republic 2024, November 21-22 Conference Science and education
Current problems of chemistry Republic 2024, July 21-22 Conference Science and education
Main directions of improving the living welfare of the population through sustainable economic growth in the region Republic 2024, March 16-17 Conference Science and education
Improving the quality of education and training in the field of physical education and sports: problems and solutions Republic 2024, May 24-25 Conference Science and education