Men 2019 yilda  O‘zbekistondagi oliydargohlardan biri bo‘lgan Urganch davlat universitetiga o‘qishga qabul qilindim. Shu davr mobaynida, malakali o'qituvchi-professor bergan  bilimlari tufayli o‘z mutaxassisligimga bo‘lgan qiziqishim yanada ortdi. Yana shuni aytishim kerakki, bu yerdagi boshqa millat vakillariga bo‘lgan hurmat va  mehmondo’stlik insonni hayratda qoldirmasdan iloji yoq. Bu dargohda men turli millat vakillaridan iborat bo‘lgan ko‘pgina do‘stlar ham orttirdim, o‘z salohiyatimni, qobilyatimni va ochilmagan qirralarimni kashf etdim. Biz- talabalar uchun Universitet yaratib berayotgan imkoniyatlardan juda minnatdorman.
Sabirova Kuvonchai
Rossiya Federatsiyasi
Xorijiy filologiya fakulteti
O'zbekistonning nufuzli oliy dargohlaridan biri bo'lgan Urganch Davlat Universiteti menga shu 4 yil ichida ajoyib talabalik lahzalarini hadya qildi. Bu oliygohda professor va katta o'qituvchilar bergan  ta'limi tufayli hozirda o'z sohamga doir qimmatli bilimlarga ega bo'ldim. Yana aytishim kerakki,  bu yerda men mustaqil hayot uchun zaruriy bo'lgan hayot tajribalarini o'rgandim, yangi do'stlar bilan tanishdim, o'z qobiliyatlarimni kashf qildim. Bu dargohda erishgan barcha yutuqlarim Universitetimizda yaratilgan ajoyib shart sharoitlarning hosilasi deb ishonch bilan ayta olaman. Men Urganch Davlat  Universitetida tahsil olganimdan juda xursandman.

В 2019 году я поступила в Ургенчский государственный университет, один из университетов Узбекистана. За это время мой интерес к профессии повысился благодаря знаниям, которые передал квалифицированный педагог-профессор. Я также должна сказать, что уважение и гостеприимство других национальностей здесь невозможно без удивления. Именно здесь я приобрела много друзей и открыла свой потенциал, способности и неиспользованный потенциал. Я очень благодарна за те возможности, которые Университет создает для нас, студентов.
Сабирова Кувончай
Российская Федерация
Факультет иностранной филологии
Ургенчский государственный университет, являясь одним из самых престижных вузов Узбекистана, подарил мне прекрасные студенческие моменты за эти 4 года. Благодаря образованию у лучших профессоров и старших преподавателей в этом университете, я теперь обладаю ценными и крепкими знаниями в своей сфере деятельности. Я должна еще раз сказать, что здесь я получила жизненный опыт, необходимый для дальнейшей самостоятельной жизни, нашла новых друзей и открыла свои собственные способности. Могу с уверенностью сказать, что все мои достижения в этом университете - результат прекрасных условий, созданных здесь. Я очень рада, что училась в Ургенчском государственном университете.