Urganch davlat universitetida 2022-2023-o‘quv yili qabuli masalalariga bagʻishlangan ochiq muloqot boʻlib oʻtdi
Bugun, 22-iyul kuni Urganch davlat universitetida “2022-2023-o‘quv yili uchun oliy taʼlim muassasasining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari yuzasidan” mavzusida ochiq muloqot boʻlib oʻtdi.
Ochiq muloqot universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida oʻtkazildi. Unda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov, Qabul komissiyasi masʼul kotibi, Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov, OAV vakillari, blogerlar va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Ochiq muloqot avvalida rektor B.Abdullayev  universitetda 2022-2023-o‘quv yili qabuliga tayyorgarlik jarayonlari, qoʻngʻiroqlar markazi va maslahat markazi faoliyati, Urganch davlat universitetining 2022-2023-o‘quv yili qabul parametrlari, yangi ochilgan bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari, magistratura mutaxassisliklari, bakalavriatning sirtqi ta’lim yo‘nalishlari, shuningdek, masofaviy ta’lim shakli bo‘yicha maʼlumotlar berdi.
Maʼlumot oʻrnida aytish joizki, 2022/2023 o‘quv yilida universitetga 65 ta bakalavriat (kunduzgi) ta’lim yo‘nalishlari uchun 2500 nafar, 39 ta magistratura mutaxassisliklari uchun 488 nafar, 25 ta bakalavriatning sirtqi ta’lim yo‘nalishlari uchun 725 nafar abituriyent to‘lov-kontrakt asosida qabul qilish rejalashtirilgan.  Shuningdek, bakalavriatning masofaviy ta’lim shakli bo‘yicha yaʼni 60610100-Kompyuter ilmlari va dasturlash texnologiyalari (yo‘nalishlar bo‘yicha) yo‘nalishi bo‘yicha ham 150 nafar abituriyentlarni o‘qishga qabul qilish koʻzda tutilgan.
-Nogironligi boʻlgan shaxslarga berilgan imkoniyatlar;
-Oʻqishni koʻchirish masalalari;
-Magistraturaga kvotadan tashqari qabul qilnadimi?
-Oilali talaba-qizlar uchun qanday imtiyozlar mavjud?
shu kabi bir qator savollar bilan murojaat qilib, masʼullardan tegishli javoblar oldilar.
urdu.uz, Urganch davlat universitetida 2022-2023-o‘quv yili qabuli masalalariga bagʻishlangan ochiq muloqot boʻlib oʻtdi

В Ургенчском государственном университете состоялся открытый диалог по вопросам приема на 2022-2023 учебный год
Сегодня, 22 июля, в Ургенчском государственном университете состоялся открытый диалог на тему «Вступительные испытания на курсы бакалавриата высших учебных заведений на 2022-2023 учебный год».
Открытый диалог прошел под председательством ректора вуза Бахрома Абдуллаева. В нем приняли участие проректор по учебной работе С.Ходжаниезов, секретарь приемной комиссии, декан факультета естественных наук Х.Полвонов, представители СМИ, блогеры и студенты.
В начале открытого диалога ректор Б.Абдуллаев обсудил процессы подготовки к приему на 2022-2023 учебный год в университете, деятельность call-центра и консультационного центра, параметры приема на 2022-2023 учебный год Ургенчского государственного университета, недавно открытые курсы бакалавриата, предоставили информацию о специальностях магистратуры, заочных курсах, а также дистанционном обучении.
Для информации стоит сказать, что в 2022/2023 учебном году в университет поступит 2500 студентов на 65 бакалаврских (очных) направлений, 488 студентов на 39 специальностей магистратуры и 725 студентов на 25 заочных направлений. Прием абитуриентов планируется на договорной основе. Также планируется принять 150 абитуриентов на обучение по заочной форме обучения бакалавриата, т.е. 60610100-Информатика и технологии программирования (по направлениям).