Xorijiy talabalar bilan navbatdagi uchrashuv bo'lib o'tdi
Kaliforniya davlat universiteti bilan 2017-yildan buyon hamkorlikda amalga oshirilayotgan Talabalar uchun xalqaro ilmiy tadqiqot amaliyoti IRES (International Research Experience for Students) loyihasi doirasida 2 oy davomida xalqaro ilmiy tadqiqot amaliyotini o'tash maqsadida Amerika qo'shma shtatlari talabalari ayni kunlarda universitetimizda boʻlib turishibdi.
Bugun ushbu xorijlik talabalar bilan muloqot qilish orqali chet tilida gapirish ko'nikmasini oshirish maqsadida  tashkil qilingan “Speaking club” ning universitet iqtidorli talabalari ishtirokidagi navbatdagi uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Talaba-yoshlarning gapirish ko'nikmasini oshirishga qaratilgan bu kabi darslar universitet Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi tomonidan muntazam tashkil qilinmoqda.

Состоялась очередная встреча с иностранными студентами
Студенты из Соединенных Штатов Америки в настоящее время находятся в нашем университете в течение 2 месяцев в рамках проекта IRES (International Research Experience for Student), который реализуется в сотрудничестве с Калифорнийским государственным университетом с 2017 года.
Сегодня состоялось очередное заседание «Разговорного клуба» с участием талантливых студентов вуза, которое было организовано с целью улучшения умения говорить на иностранном языке путем общения с иностранными студентами.
Такие занятия, направленные на совершенствование разговорной речи студентов, регулярно организует отдел организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов университета.