Xorijiy talabalar bilan navbatdagi uchrashuv bo'lib o'tdi
Kaliforniya davlat universiteti bilan 2017-yildan buyon hamkorlikda amalga oshirilayotgan Talabalar uchun xalqaro ilmiy tadqiqot amaliyoti IRES (International Research Experience for Students) loyihasi doirasida 2 oy davomida xalqaro ilmiy tadqiqot amaliyotini o'tash maqsadida Amerika qo'shma shtatlari talabalari ayni kunlarda universitetimizda boʻlib turishibdi.
Bugun ushbu xorijlik talabalar bilan muloqot qilish orqali chet tilida gapirish ko'nikmasini oshirish maqsadida  tashkil qilingan “Speaking club” ning universitet iqtidorli talabalari ishtirokidagi navbatdagi uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Talaba-yoshlarning gapirish ko'nikmasini oshirishga qaratilgan bu kabi darslar universitet Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi tomonidan muntazam tashkil qilinmoqda.

Another meeting with foreign students was held
Students from the United States of America are currently staying at our university for 2 months as part of the IRES (International Research Experience for Students) project, which has been implemented in cooperation with California State University since 2017.
Today, the next meeting of the "Speaking club" with the participation of talented students of the university, which was organized in order to improve the ability to speak a foreign language by communicating with foreign students, took place.
Such classes, aimed at improving the speaking skills of students, are regularly organized by the department of organization of scientific and research activities of talented students of the university.