Oliy taʼlim va maktab hamkorligi
Urganch davlat universitetining maktablar bilan hamkorligi doirasida joriy yil 27-oktabr kuni universitet rahbariyati va boshlangʻich tashkilot yetakchilari tomonidan Urganch shahrida joylashgan Alohida ta'lim ehtiyojlari bo'lgan kar bolalar uchun ixtisoslashtirilgan 96-sonli maktab-internat hamda 32-son maxsus maktab-internat oʻquvchilari oʻrtasida sportning Stol tennis hamda Mini-futbol turlari boʻyicha musobaqa tashkil etildi.
Har ikkala maktab oʻquvchilari tomonidan katta qiziqish bilan qarshi olingan bahslarda gʻolib jamoalar Urganch davlat universiteti tomonidan esdalik sovgʻalar bilan munosib taqdirlandi.

Сотрудничество высших учебных заведений и школ
В рамках сотрудничества Ургенчского государственного университета со школами 27 октября этого года руководством университета и лидерами первичной организации, учащимися специализированной школы-интерната № 96 и специальной школы-интерната № 32 для глухих детей с особыми образовательными потребностями, расположенных в городе Ургенч, были организованы соревнования по настольному теннису и мини-футболу.
Победители сотрудничества, которые были с большим интересом встречены учащимися обеих школ, были заслуженно награждены сувенирами Ургенчского государственного университета.