Bayram munosabati bilan sport musobaqalari tashkillashtirildi
Joriy yilning 26-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan  professor-o'qituvchilari va ishchi-xodimlari ishtirokida Yangi yil bayrami munosabati bilan sport musobaqalari bo'lib o'tdi. UrDU O'zbek filologiyasi fakultetining bir qator professor-o'qituvchilari ham sportning shaxmat, shashka, stol tennis turlari bo'yicha faol qatnashib, faxrli o'rinlarni qo'lga kiritdilar. Jumladan, Rus tili va adabiyoti  kafedrasi o`qituvchisa Maxmudov Umid Reimbayevich stol tennisi yo`nalishi bo`yicha 1-o`rinni qo`lga kiritdi. Rus tili va adabiyoti  kafedrasi o`qituvchisa Maxmudov Umid Reimbayevich kasaba uyushmasi tomonidan tashkil qitingan musoboqalarda  stol tennisi  yo`nalishi bo`yicha ikkinchi marotaba g`oliblikni qo`lga kiritdi.
Musobaqa g'oliblari UrDU Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan qimmatbaho sovga'lar bilan taqdirlandi. . Urganch davlat universiteti tomonidan o`tkazilib kelayotgan turli tadbir va musobaqalarda O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi professor-o`qituvchilari faol qatnashib faxrli o`rinlarni egallab kelmoqda.

Sports competitions were organized in connection with the holiday
On December 26 of this year, sports competitions were held in connection with the New Year holiday by the trade union committee of Urganch State University with the participation of professors, teachers and employees. A number of professors and teachers of the faculty of Uzbek philology of UrSU actively participated in the sports of chess, checkers, and table tennis and won honorable places. In particular, the teacher of the department of Russian language and literature Makhmudov Umid Reimbayevich won the 1st place in the field of table tennis. The teacher of the Department of Russian Language and Literature Makhmudov Umid Reimbayevich won the table tennis competition for the second time in the competitions organized by the trade union.
The winners of the competition were awarded with valuable gifts by the Trade Union Committee of UrSU. Professors and teachers of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology actively participate and take pride of place in various events and competitions held by Urganch State University.