Urganch davlat universitetida 3-9 fevral kunlari tashkil etilgan Turizm maktabida Rossiyaning Udmurtiya davlat universiteti va Qozog'istonning X.Dosmuhamedov nomidagi  Atyrau  universiteti talaba va professor-o'qituvchilari ishtirok etmoqda.
Hamkor oliy ta'lim muassasalaridan tashrif buyurgan xorijlik talabalar Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Turizm kafedrasi professor-o'qituvchilari tomonidan o'tkazilayotgan seminarlarda qatnashmoqda. Shu bilan birga, mehmonlar Xiva shahrining "Ichan-qal’a" meʼmoriy yodgorliklari bilan yaqindan tanishdilar.

В УрГУ начала работу Школа туризма
В Школе туризма, организованной с 3 по 9 февраля в Ургенчском государственном университете принимают участие студенты и профессора- преподаватели Удмуртского государственного университета России и Атырауского университета Казакстана имени Х.Досмухамедова.
Приезжие иностранные студенты из вузов-партнеров участвуют в семинарах, проводимых профессорами-преподавателями кафедры туризма факультета социально-экономических наук. Одновременно гости ознакомились с архитектурными памятниками «Ичан-Калы» города Хивы.