Talaba va yoshlarning korrupsiyaga qarshi loyihalari tanloviga start berildi!
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida talaba va yoshlarni korrupsiyaga qarshi kurashish, halollik, oshkoralik va shaffoflik tamoyillariga keng jalb etishga qaratilgan “Talaba va yoshlarning korrupsiyaga qarshi loyihalari, startap va innovatsion tashabbuslari tanlovi” e’lon qilindi.
➡️Bugun mazkur tanlov doirasida universitetning dekan muovinlari hamda psixologlari bilan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixovaning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Suhbat chog‘ida nafaqat tanlovning maqsad va vazifalari, balki talabalarni tanlovga faol jalb qilish, ishtirok etish tartibi hamda ariza topshirish jarayonlari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Eslatib o‘tamiz, tanlovda UrDU talabalari, magistrantlari va yosh izlanuvchilar ishtirok etishlari mumkin.  Arizalar 2025-yil 1-noyabrga qadar qabul qilinadi.

Стартовал конкурс антикоррупционных проектов среди студентов и молодежи!»
В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни был объявлен «Конкурс антикоррупционных проектов, стартапов и инновационных инициатив студентов и молодежи», направленный на активное вовлечение студентов и молодежи в борьбу с коррупцией, а также на продвижение принципов честности, открытости и прозрачности.
➡️ Сегодня в рамках конкурса состоялась встреча с заместителями деканов и психологами университета под руководством начальника отдела по управлению системой антикоррупционного «комплаенс-контроля» Х. Шиховой. В ходе беседы была предоставлена подробная информация не только о целях и задачах конкурса, но и о способах активного вовлечения студентов, порядке участия и процессе подачи заявок.
Напоминаем, что в конкурсе могут участвовать студенты, магистранты и молодые исследователи УрДУ. Заявки принимаются до 1 ноября 2025 года.