Talaba va yoshlarning korrupsiyaga qarshi loyihalari tanloviga start berildi!
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida talaba va yoshlarni korrupsiyaga qarshi kurashish, halollik, oshkoralik va shaffoflik tamoyillariga keng jalb etishga qaratilgan “Talaba va yoshlarning korrupsiyaga qarshi loyihalari, startap va innovatsion tashabbuslari tanlovi” e’lon qilindi.
➡️Bugun mazkur tanlov doirasida universitetning dekan muovinlari hamda psixologlari bilan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixovaning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Suhbat chog‘ida nafaqat tanlovning maqsad va vazifalari, balki talabalarni tanlovga faol jalb qilish, ishtirok etish tartibi hamda ariza topshirish jarayonlari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Eslatib o‘tamiz, tanlovda UrDU talabalari, magistrantlari va yosh izlanuvchilar ishtirok etishlari mumkin.  Arizalar 2025-yil 1-noyabrga qadar qabul qilinadi.

“The Competition for Anti-Corruption Projects by Students and Youth Has Started!”
At Abu Rayhon Beruni Urgench State University, the “Competition for Anti-Corruption Projects, Startups, and Innovative Initiatives by Students and Youth” was announced, aimed at actively involving students and young people in combating corruption, promoting principles of honesty, openness, and transparency.
➡️ Today, within the framework of this competition, a meeting was held with the university’s vice-deans and psychologists, led by X. Shikhova, Head of the Department for Managing the Anti-Corruption “Compliance Control” System. During the discussion, detailed information was provided not only about the goals and objectives of the competition but also on actively engaging students, participation procedures, and the application process.
It should be noted that students, graduate students, and young researchers of UrDU are eligible to participate in the competition. Applications will be accepted until November 1, 2025.