✅ Bugun, 3-noyabr kuni Filologiya va san’at fakulteti talabalari bilan yoshlar o‘rtasida korrupsiya va huquqbuzarliklarning oldini olish yuzasidan davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirda UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayns-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi mutaxassisi S.Sadullayev ishtirok etib, talabalar bilan mavzu yuzasidan suhabat olib bordi. Suhbat davomida korrupsiyaning jamiyat rivojiga salbiy ta’siri, shuningdek, huquqbuzarliklarning oldini olishda yoshlarning faolligi va mas’uliyatini oshirish zarurligi haqida so‘z yuritildi.
Unda talabalarga qonuniylik, halollik va fuqarolik burchiga sodiqlik kabi fazilatlarni mustahkamlashga oid muhim tavsiyalar berildi.

✅ Сегодня, 3 ноября, с студентами факультета филологии и искусства был проведён круглый стол по вопросам предотвращения коррупции и правонарушений среди молодежи.
В мероприятии принял участие С. Садуллаев, специалист отдела по управлению системой антикоррупционного «комплаенс-контроля» УрДУ, который провёл беседу со студентами по данной теме. В ходе обсуждения был подчеркнут негативный эффект коррупции на развитие общества, а также необходимость повышения активности и ответственности молодежи в предотвращении правонарушений.
Студентам также даны важные рекомендации по укреплению таких качеств, как законопослушность, честность и преданность гражданскому долгу.