✅“Korrupsiyasiz ta’lim” mavzuda davra suhbati o‘tkazildi
Bugun, 19-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti 2-kurs talabalari ishtirokida “Korrupsiyasiz ta’lim” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X. Shixova ishtirok etdi va talabalar bilan ochiq muloqot olib bordi.
Suhbat davomida mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha qabul qilingan muhim huquqiy hujjatlar, xususan, “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonunning mazmun-mohiyati haqida yoshlarga batafsil tushuntirildi.
Shuningdek, universitetimizda fakultet va bo‘limlar faoliyatini baholashda qo‘llanilayotgan www.feedback.urdu.uz platformasidan foydalanish tartibi, uning afzalliklari haqida so‘z yuritildi. Bunday uchrashuvlar yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish, halollik va shaffoflik tamoyillarini mustahkamlashga xizmat qiladi.

✅ Проведён круглый стол на тему «Образование без коррупции»
Сегодня, 19 ноября, на факультете естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни состоялся круглый стол на тему «Образование без коррупции» с участием студентов второго курса.
Во встрече приняла участие Х. Шихова, начальник отдела по управлению системой антикоррупционного «комплаенс-контроля», которая провела открытую беседу со студентами.
В ходе обсуждения студентам были подробно разъяснены ключевые законодательные акты, принятые в нашей стране для борьбы с коррупцией, в частности содержание и суть Закона «О борьбе с коррупцией».
Кроме того, был рассмотрен порядок использования платформы www.feedback.urdu.uz, применяемой при оценке деятельности факультетов и отделов университета, а также её преимущества. Такие встречи способствуют повышению правовой грамотности молодежи и укреплению принципов честности и прозрачности.