✅“Korrupsiyaga qarshi kurashni o‘zimdan boshlayman” mavzusida uchrashuv o‘tkazildi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakultetida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X. Shixova ishtirokida 1-kurs Psixologiya yo‘nalishi talabalari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga ko‘rsatadigan salbiy oqibatlari, har bir fuqaroning korrupsiyaga qarshi kurashdagi shaxsiy mas’uliyati, ta’lim tizimidagi shaffoflik va halollik tamoyillarining ahamiyati keng yoritildi.
Talabalarga korrupsion holatlarning oldini olish bo‘yicha amaliy tavsiyalar, noxolis vaziyatlarga duch kelganda to‘g‘ri yo‘l tutish usullari, tegishli murojaat kanallari va amaldagi qonunchilik me’yorlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

✅ Проведена встреча на тему «Начну борьбу с коррупцией с себя»
Сегодня на факультете спорта, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни состоялась встреча со студентами первого курса направления «Психология». В мероприятии приняла участие Х. Шихова, начальник отдела по управлению системой антикоррупционного «комплаенс-контроля».
В ходе встречи подробно обсуждались негативные последствия коррупции для развития общества, личная ответственность каждого гражданина в борьбе с коррупцией, а также важность принципов прозрачности и честности в системе образования.
Студентам также были даны практические рекомендации по предотвращению коррупционных проявлений, правильному поведению в случае столкновения с несправедливыми ситуациями, информация о соответствующих каналах подачи обращений и действующих законодательных нормах.