Filologiya va san'at fakultetining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
Bugun, 28-yanvar kuni Filologiya va san'at fakulteti Kengashining navbatdagi yig'ilishi o'tkazildi. Unda fakultet dekani, Kengash raisi professor D.G'ayipov hamda Kengash a'zolari ishtirok etdilar.
Kengash yig'ilishida kun tartibiga qo'yilgan masalalar bo'yicha respublikamizda yuz bergan ijtimoiy-siyosiy voqealar, mamlakatimiz miqyosida qabul qilingan me'yoriy hujjatlarning mazmun-mohiyati, kafedralarda professor-o'qituvchilar tomonidan malaka oshirish rejalarining va ustoz-shogirdlik an'anasi bo'yicha tadbirlarning bajarilishi yuzasidan ma'lumotlar berildi.
Shuningdek, qutlug' 50 yoshni qarshi olganligi munosabati bilan O'zbek tilshunosligi kafedrasi mudiri, f.f.d., professor A.I.Primov muborakbod etilib, ilm yo'lidagi sa'y-harakatlari e'tirof qilindi.

Состоялось следующее заседание Совета факультета филологии и искусств.
Сегодня, 28 января, состоялось очередное заседание Совета филологического и гуманитарного факультетов. В нем приняли участие декан факультета, председатель Совета, профессор Д. Гайипов, и члены Совета.
На заседании Совета была представлена ​​информация по вопросам повестки дня, включая социально-политические события в нашей республике, содержание и суть нормативных документов, принятых на национальом уровне, реализацию планов профессионального развития профессоров и преподавателей кафедр, а также мероприятия в традиции наставничества.
Также были отмечены 50-летие заведующего кафедрой узбекской лингвистики, доктора философии, профессора А.И. Примова, и отмечены его заслуги в области науки.