«Vazir kubogi» musobaqasining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2022-yil 27-maydagi “Oliy ta’lim muassasalari talaba-o‘g‘il bolalar o‘rtasida futbol bo‘yicha, talaba-qizlar o‘rtasida voleybol sport turi bo‘yicha «Vazir kubogi» musobaqalarini o‘tkazish to‘g‘risida”gi  192-sonli buyrug‘i qabul qilingan.
Shunga muvofiq, bugun, 8-oktabr kuni Urganch davlat universitetida “Vazir kubogi” sport musobaqalarining birinchi bosqichiga start berildi va musobaqaning ochilish marosimi oʻtkazildi.
Unda barcha fakultetlardan sportga oshno talaba-yoshlar faol qatnashdilar. Ochilish marosimida UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, barcha ishtirokchilarga omad tiladi hamda musobaqalarni ochiq deya eʼlon qildi.

Состоялась церемония открытия конкурса «Кубок Министра»
Министерство высшего и среднего специального образования приняло приказ от 27 мая 2022 года № 192 «О возложении на высшие учебные заведения ответственности за проведение соревнований «Кубок министра» по футболу среди студентов мужского пола и по волейболу среди студентов женского пола».
В связи с этим, сегодня, 8 октября, в Ургенчском государственном университете стартовал первый этап спортивных соревнований «Кубок министра», и состоялась торжественная церемония открытия соревнований.
Активное участие в нем приняли студенты и молодые люди, знакомые со спортом со всех факультетов. На церемонии открытия выступил первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С. Давлетов, пожелавший удачи всем участникам и объявивший соревнования открытыми.