"Korrupsiyaga qarshi kurash va uning jamiyatdagi ahamiyati" mavzusida insholar tanlovi bo'lib o'tdi
✅Bugun, 16-oktabr kuni Urganch davlat universiteti  Filologiya va san'at fakulteti talabalari  o'rtasida    "Korrupsiyaga qarshi kurash va uning jamiyatdagi ahamiyati" mavzusida insholar tanlovi o'tkazildi. Unda 50 nafardan ziyod talabalar o'zaro bellashdilar.
Hakamlar hay'atiga Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshligʻi X.Shihova raislik qildi va talabalarga insho yozish qoidalari, imlo xato, uslubiy xato, ishoraviy xatolarga yoʻl qoʻymaslik, mavzu mazmuni toʻliq bayon etilishi lozimligi mas'ul xodimlar tomonidan  tushuntirildi.

Состоялся конкурс эссе на тему: "Борьба с коррупцией и её значение в обществе"
✅Сегодня, 16 октября, среди студентов факультета филологии и искусств Ургенчского государственного университета был проведён конкурс эссе на тему «Борьба с коррупцией и её значение в обществе». В конкурсе приняли участие более 50 студентов.
Судейскую коллегию возглавила начальник отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией Х. Шихова, и ответственными сотрудниками студентам были разъяснены правила написания эссе, необходимость избегать орфографических, стилистических и пунктуационных ошибок, а также важность полного раскрытия содержания темы.