"Korrupsiyaga qarshi kurash va uning jamiyatdagi ahamiyati" mavzusida insholar tanlovi bo'lib o'tdi
✅Bugun, 16-oktabr kuni Urganch davlat universiteti  Filologiya va san'at fakulteti talabalari  o'rtasida    "Korrupsiyaga qarshi kurash va uning jamiyatdagi ahamiyati" mavzusida insholar tanlovi o'tkazildi. Unda 50 nafardan ziyod talabalar o'zaro bellashdilar.
Hakamlar hay'atiga Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshligʻi X.Shihova raislik qildi va talabalarga insho yozish qoidalari, imlo xato, uslubiy xato, ishoraviy xatolarga yoʻl qoʻymaslik, mavzu mazmuni toʻliq bayon etilishi lozimligi mas'ul xodimlar tomonidan  tushuntirildi.

An essay competition on the topic: "The Fight Against Corruption and Its Importance in Society" was held.
✅Today, on October 16, an essay competition on the topic "The Fight Against Corruption and Its Importance in Society" was held among the students of the Faculty of Philology and Arts at Urgench State University. More than 50 students participated in the competition.
✅The judging panel was chaired by X. Shikhova, the head of the department for managing the "Compliance Control" system for combating corruption. Responsible staff explained to the students the rules for writing essays, the need to avoid spelling, stylistic, and punctuation errors, and the importance of fully expressing the content of the topic.