#Jinoyatga_jazo_muqarrar
⚖️Joriy yilning 10-oktabr kuni  Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida talaba- yoshlar ishtirokida “Jinoyatga jazo muqarrar” mavzusida davra suhbati bo’lib o’tdi.
✅Davra suhbatida Urganch shahar prokurori M.Vafoyev hamda Urganch shahar Adliya bo'limi boshlig'i R.Niyazmetov ishtirok etib, mavzu yuzasidan maʼruza qilishdi.  Suhbat jarayonida talabalarni "Jinoyat protsessual kodeksi", " Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeks", "Jinoyat  kodeksi" singari huquqiy hujjatlar bilan qisqacha tanishtirishdi hamda  talabalarga jinoyat ko'chasiga adashib kirgan shaxslar va jinoyat oqibatlari yuzasidan hayotiy misollar keltirib o'tishdi.
✅Shuningdek, uchrashuvda Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi X.Shixova ham ishtirok etib,  korrupsiyaning turlari hamda korrupsiyaviy huquqbuzarliklar sodir etilganda qonun oldida javobgarlik mavjudligi haqida soʻz yuritdi, talabalarni ogohlikka chaqirdi.

#Наказание_за_преступление_неизбежно
10 октября текущего года в Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялась круглый стол на тему "Наказание за преступление неизбежно" с участием студентов.
✅ В круглом столе приняли участие прокурор города Ургенч М. Вафоев и начальник отдела юстиции города Ургенч Р. Ниязметов, которые выступили с докладами по теме. В ходе беседы студентов кратко познакомили с такими юридическими документами, как "Уголовно-процессуальный кодекс", "Кодекс об административной ответственности" и "Уголовный кодекс". Также были приведены жизненные примеры людей, которые заблудились на криминальном пути, и последствия преступлений.
✅ Кроме того, в встрече приняла участие Х. Шихова, начальник отдела борьбы с коррупцией и мониторинга системы "Комплаенс-назор", которая рассказала о видах коррупции и юридической ответственности за совершение коррупционных правонарушений, а также призвала студентов к бдительности.