#Jinoyatga_jazo_muqarrar
⚖️Joriy yilning 10-oktabr kuni  Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida talaba- yoshlar ishtirokida “Jinoyatga jazo muqarrar” mavzusida davra suhbati bo’lib o’tdi.
✅Davra suhbatida Urganch shahar prokurori M.Vafoyev hamda Urganch shahar Adliya bo'limi boshlig'i R.Niyazmetov ishtirok etib, mavzu yuzasidan maʼruza qilishdi.  Suhbat jarayonida talabalarni "Jinoyat protsessual kodeksi", " Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeks", "Jinoyat  kodeksi" singari huquqiy hujjatlar bilan qisqacha tanishtirishdi hamda  talabalarga jinoyat ko'chasiga adashib kirgan shaxslar va jinoyat oqibatlari yuzasidan hayotiy misollar keltirib o'tishdi.
✅Shuningdek, uchrashuvda Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi X.Shixova ham ishtirok etib,  korrupsiyaning turlari hamda korrupsiyaviy huquqbuzarliklar sodir etilganda qonun oldida javobgarlik mavjudligi haqida soʻz yuritdi, talabalarni ogohlikka chaqirdi.

#Punishment_for_Crime_is_Inevitable
On October 10 of this year, a roundtable discussion on the topic "Punishment for Crime is Inevitable" was held at the Culture Palace of Urgench State University with the participation of students.
✅ The roundtable discussion was attended by the Prosecutor of Urgench City, M. Vafoyev, and the Head of the Justice Department of Urgench City, R. Niyazmetov, who delivered presentations on the topic. During the discussion, students were briefly introduced to legal documents such as the "Criminal Procedure Code," "Code of Administrative Responsibility," and the "Criminal Code." They also provided real-life examples of individuals who have strayed into criminal paths and the consequences of crime.
✅ Additionally, X. Shihova, the Head of the Anti-Corruption Compliance Monitoring Department, participated in the meeting, discussing the types of corruption and the legal responsibility that exists when corrupt offenses are committed, and called on students to remain vigilant.