Korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘linmalari rahbarlari uchun seminar bo‘lib o‘tmoqda
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida 2026-yil 22–23-yanvar kunlari oliy ta’lim tashkilotlarida faoliyat yuritayotgan korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘linmalari rahbarlari ishtirokida seminar o‘tkazilmoqda.
Mazkur tadbirda 100 dan ortiq davlat, 70 dan ortiq nodavlat hamda xorijiy oliy ta’lim muassasalarining sohaga mas’ul xodimlari ishtirok etmoqda.
Seminar doirasida ishtirokchilarga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llangan Murojaatnomasida belgilangan korrupsiyaga qarshi kurashishga oid vazifa va topshiriqlarni amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha nazariy hamda amaliy ko‘nikmalar berildi.

Семинар для руководителей внутренних подразделений по противодействию коррупции
22–23 января 2026 года в Министерстве высшего и среднего специального образования проводится семинар с участием руководителей внутренних подразделений по противодействию коррупции, действующих в учреждениях высшего образования.
В мероприятии принимают участие более 100 представителей государственных учреждений, более 70 представителей неправительственных организаций, а также сотрудники зарубежных высших учебных заведений, ответственные за данное направление.
В рамках семинара участникам были предоставлены теоретические и практические навыки по реализации на практике задач и поручений по борьбе с коррупцией, обозначенных в Обращении Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева к Олий Мажлису и народу Узбекистана.