Urganch davlat universiteti va Urmurtiya davlat universiteti oʼrtasida “ Udmurtiya davlat universitetida Magistratura kuni ” mavzusi doirasida onlayn uchrashuv boʼlib oʼtdi
2020 yilning 28 may kuni Urganch davlat universiteti va Urmurtiya davlat universiteti oʼrtasida “ Udmurtiya davlat universitetida Magistratura kuni ” mavzusi doirasida onlayn uchrashuv boʼlib oʼtdi. Uchrashuvda universitetning Fizika-matematika fakulьteti professor-oʼqituvchilari qatnashdilar. Onlayn uchrashuv davomida hamkorlikda qoʼshma taʼlim dasturi tashkil etish boʼyicha muzokaralar olib borildi.

28 мая 2020 года состоялась онлайн-встреча Ургенчского государственного университета с Урмуртским государственным университетом на тему «День магистра в Удмуртском государственном университете»
28 мая 2020 года состоялась онлайн-встреча Ургенчского государственного университета с Урмуртским государственным университетом на тему «День магистра в Удмуртском государственном университете». На встрече присутствовали профессора и преподаватели физико-математического факультета университета. В ходе онлайн-встречи были проведены переговоры о создании совместной образовательной программы