Urganch davlat universiteti va Urmurtiya davlat universiteti oʼrtasida “ Udmurtiya davlat universitetida Magistratura kuni ” mavzusi doirasida onlayn uchrashuv boʼlib oʼtdi
2020 yilning 28 may kuni Urganch davlat universiteti va Urmurtiya davlat universiteti oʼrtasida “ Udmurtiya davlat universitetida Magistratura kuni ” mavzusi doirasida onlayn uchrashuv boʼlib oʼtdi. Uchrashuvda universitetning Fizika-matematika fakulьteti professor-oʼqituvchilari qatnashdilar. Onlayn uchrashuv davomida hamkorlikda qoʼshma taʼlim dasturi tashkil etish boʼyicha muzokaralar olib borildi.

On May 28, 2020, an online meeting was held between Urgench State University and Urmurt State University on the topic "Master's Day at Udmurt State University"
On May 28, 2020, an online meeting was held between Urgench State University and Urmurt State University on the topic "Master's Day at Udmurt State University". Professors and teachers of the Faculty of Physics and Mathematics of Urgench State University attended in the online meeting. During the online meeting, negotiations were held on the establishment of a joint educational program.