O‘zbekiston Respublikasi ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi majlisining 2020 yil 7 avgustdagi 2-son va 2020 yil 28 avgustdagi 3-son bayonlari qarorlarida belgilangan vazifalarga muvofiq iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega va tegishli vazirlik, idora va yirik xo‘jalik birlashmalarining tavsiyanomasiga asosan 2020/2021 o‘quv yilida Urganch Davlat universitetining sirtqi ta’lim shaklida tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida suhbat natijalariga ko‘ra o‘qishga tavsiya etish uchun Davlat test markazining maxsus dasturiga kiritilgan fuqarolar ro‘yxati ilova qilinadi.
Ro‘yxatda ko‘rsatilgan fuqarolarning Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishiga hujjat topshirganlarga suhbat 2020 yil 2 oktyabr kuni universitetning Pedagogika fakulteti binosida soat 9-00 da boshlanadi. Suhbatda fuqaro hujjat topshirgan tashkilotdan kamida 1 nafar mutaxassis ishtirok etishi lozim, aks holda suhbat o‘tkazilmaydi. Hujjat topshirgan fuqarolar zarur hujjatlari (pasport, tavsiyanoma) bilan 8-30 dan kechikmasdan kelishlari lozim.
Ro‘yxatda ko‘rsatilgan fuqarolarning boshqa barcha ta’lim yo‘nalishlariga hujjat topshirganlarga suhbat 2020 yil 2 oktyabr kuni universitetning Pedagogika fakulteti binosida soat 14-00 da boshlanadi. Suhbatda fuqaro hujjat topshirgan tashkilotdan kamida 1 nafar mutaxassis ishtirok etishi lozim, aks holda suhbat o‘tkazilmaydi. Hujjat topshirgan fuqarolar zarur hujjatlari (pasport, tavsiyanoma) bilan 13-30 dan kechikmasdan kelishlari lozim.

Прием с 5 летним стажем работы
Граждане, имеющие стаж работы в отраслях экономики не менее пяти лет в соответствии с задачами, установленными в постановлениях Государственной комиссии по приему в образовательные учреждения Республики Узбекистан от 7 августа 2020 года № 2 и от 28 августа 2020 года № 3, и не менее пяти лет в соответствующих министерствах и ведомствах, к рекомендациям ведомств и крупных хозяйственных объединений, к которым  прилагается список, включенный в специальную программу государственного центра тестирования для рекомендации к обучению в 2020/2021 учебном году в Ургенчском государственном университете, могут по результатам собеседования на дифференцированной платно-контрактной основе приняты на заочное обучение.
Собеседование граждан, подавших документы на обучение в сфере экономики (по отраслям и видам) начнется 2 октября 2020 года в 9:00 в здании педагогического факультета университета. На собеседовании должен присутствовать не менее 1 специалиста из организации, в которую гражданин подал документы, в противном случае собеседование не проводится. Граждане должны иметь при себе необходимые документы (паспорт, рекомендательное письмо) и прибыть на место назначения не позднее 8-30.
Собеседование граждан, указанных в списке, кто подал документы на другие направления образования, начнется 2 октября 2020 года в 14-00 часов в здании педагогического факультета университета. На собеседовании должен присутствовать не менее 1 специалиста из организации, в которую гражданин подал документы, в противном случае собеседование не проводится. Граждане должны иметь при себе необходимые документы (паспорт, рекомендательное письмо) и прибыть на место назначения не позднее 13:30.