O‘zbekiston Respublikasi ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi majlisining 2020 yil 7 avgustdagi 2-son va 2020 yil 28 avgustdagi 3-son bayonlari qarorlarida belgilangan vazifalarga muvofiq iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega va tegishli vazirlik, idora va yirik xo‘jalik birlashmalarining tavsiyanomasiga asosan 2020/2021 o‘quv yilida Urganch Davlat universitetining sirtqi ta’lim shaklida tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida suhbat natijalariga ko‘ra o‘qishga tavsiya etish uchun Davlat test markazining maxsus dasturiga kiritilgan fuqarolar ro‘yxati ilova qilinadi.
Ro‘yxatda ko‘rsatilgan fuqarolarning Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishiga hujjat topshirganlarga suhbat 2020 yil 2 oktyabr kuni universitetning Pedagogika fakulteti binosida soat 9-00 da boshlanadi. Suhbatda fuqaro hujjat topshirgan tashkilotdan kamida 1 nafar mutaxassis ishtirok etishi lozim, aks holda suhbat o‘tkazilmaydi. Hujjat topshirgan fuqarolar zarur hujjatlari (pasport, tavsiyanoma) bilan 8-30 dan kechikmasdan kelishlari lozim.
Ro‘yxatda ko‘rsatilgan fuqarolarning boshqa barcha ta’lim yo‘nalishlariga hujjat topshirganlarga suhbat 2020 yil 2 oktyabr kuni universitetning Pedagogika fakulteti binosida soat 14-00 da boshlanadi. Suhbatda fuqaro hujjat topshirgan tashkilotdan kamida 1 nafar mutaxassis ishtirok etishi lozim, aks holda suhbat o‘tkazilmaydi. Hujjat topshirgan fuqarolar zarur hujjatlari (pasport, tavsiyanoma) bilan 13-30 dan kechikmasdan kelishlari lozim.

Reception with 5 years of work experience
A list of citizens included in the special program of the State Testing Center who has at least five years of work experience in the economy in accordance with the tasks set out in the resolutions of the State Commission on Admission to Educational Institutions of the Republic of Uzbekistan dated August 7, 2020 No 2 and August 28, 2020 No 3 and on the basis of a tuition differential fee in the form of part-time study at Urgench State University in the 2020/2021 academic year on the recommendation of the relevant ministries, departments, and large business associations will be attached to recommend the study based on the results of the interview.
The interview of citizens who have applied for training in the field of economics (by industry and type) will begin on October 2, 2020, at 9:00 am in the building of the Pedagogical Faculty of the university. The interview must be attended by at least 1 specialist from the organization to which the citizen has submitted documents, otherwise, the interview is not conducted. Citizens must have the necessary documents with them (passport, letter of recommendation) and arrive at their destination no later than 8.30.
The interview of the citizens indicated in the list who submitted documents for other areas of education will begin on October 2, 2020, at 14.00 o'clock in the building of the Pedagogical Faculty of the university. The interview must be attended by at least 1 specialist from the organization to which the citizen has submitted documents, otherwise, the interview is not conducted. Citizens must have the necessary documents (passport, letter of recommendation) with them and arrive at their destination no later than 13:30.