Abituriyentlarga e'lon
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-iyundagi “Pedagogik ta’lim sifatini oshirish va pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta’lim muassasalari faoliyatini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi  PQ-289-sonli qaroriga asosan, pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta’lim muassasalarini tizimli rivojlantirish va ularda boshqaruv faoliyatini takomillashtirish, ilg‘or xorijiy tajribalarni joriy qilgan holda zamonaviy ta’lim dasturlarini ishlab chiqish, yuqori malakali professional kadrlar tayyorlashni yangi bosqichga ko‘tarish, shuningdek, pedagogika sohasida ta’lim, ilm-fan va amaliyot uyg‘unligini ta’minlash maqsadida:
Urganch davlat universiteti pedagogika ta’lim sohasining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklari negizida Urganch davlat pedagogika instituti tashkil qilinishini inobatga olib, quyida keltirilgan (ilova) Urganch davlat universiteti bakavriat ta’lim yo‘nalishlari  va magistratura mutaxassisliklariga 2022/2023 o‘quv yili qabulida 1-kursga qabul qilinadigan talabalar  Urganch davlat pedagogika institutida o‘qishini boshlashlarini maʼlum qilamiz:

Объявление для абитуриентов
Во исполнение постановления Президента Республики Узбекистан от 21 июня 2022 года ПП-289 «О мерах по повышению качества педагогического образования и дальнейшему развитию деятельности высших учебных заведений по подготовке педагогических кадров» в целях планомерного развития высшего образования учреждений по подготовке педагогических кадров и совершенствованию их управленческой деятельности, разработать современные образовательные программы с внедрением передового зарубежного опыта, поднять на новый уровень подготовку высококвалифицированных профессиональных кадров, а также в целях обеспечения гармонии образования, науки и практика в области педагогики:
Принимая во внимание, что Ургенчский государственный педагогический институт будет создан на базе образовательных направлений бакалавриата и магистратуры области педагогического образования Ургенчского государственного университета, ниже (приложение) сообщаем, что студенты, принятые на 1 курс с 2022/2023 учебного года прием в Ургенчский государственный университет Бакалавриат и магистратура начнут обучение в Ургенчском государственном педагогическом институте: