Abituriyentlarga e'lon
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-iyundagi “Pedagogik ta’lim sifatini oshirish va pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta’lim muassasalari faoliyatini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi  PQ-289-sonli qaroriga asosan, pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta’lim muassasalarini tizimli rivojlantirish va ularda boshqaruv faoliyatini takomillashtirish, ilg‘or xorijiy tajribalarni joriy qilgan holda zamonaviy ta’lim dasturlarini ishlab chiqish, yuqori malakali professional kadrlar tayyorlashni yangi bosqichga ko‘tarish, shuningdek, pedagogika sohasida ta’lim, ilm-fan va amaliyot uyg‘unligini ta’minlash maqsadida:
Urganch davlat universiteti pedagogika ta’lim sohasining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklari negizida Urganch davlat pedagogika instituti tashkil qilinishini inobatga olib, quyida keltirilgan (ilova) Urganch davlat universiteti bakavriat ta’lim yo‘nalishlari  va magistratura mutaxassisliklariga 2022/2023 o‘quv yili qabulida 1-kursga qabul qilinadigan talabalar  Urganch davlat pedagogika institutida o‘qishini boshlashlarini maʼlum qilamiz:

Announcement to applicants
Pursuant to the decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated June 21, 2022 PD-289 "On measures to increase the quality of pedagogical education and further develop the activities of higher educational institutions training pedagogic personnel" in order to systematically develop higher education institutions training pedagogic personnel and improve their management activities, to develop modern educational programs with the introduction of advanced foreign experiences, to raise the training of highly qualified professional personnel to a new level as well as in order to ensure the harmony of education, science and practice in the field of pedagogy:
Taking into account that the Urganch State Pedagogical Institute will be established on the basis of the undergraduate educational directions and master's degrees of the field of pedagogical education of the Urganch State University, below (appendix) we inform you that the students admitted to the 1st year of the 2022/2023 academic year admission to Urganch State University Bachelor and Master's degree courses will begin their studies at the Urganch State Pedagogical Institute: