Urganch davlat universitetida mehnat yarmarkasi bo`lib o`tdi
2021-yilning 8-iyun sanasida Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasi hamkorligida  Mehnat yarmarkasi tashkil qilindi. Unda Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim tashkilotlari o`zining bo`sh ish o`rinlari bilan qatnashdilar.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA MEHNAT YARMARKASI
Mehnat yarmarkasini Urganch davlat universiteti rektori Bahrom Abdullayev kirish so`zi bilan ochib berib, ushbu yarmarka universitetning tegishli yo`nalishlar bitiruvchilari uchun ajoyib imkoniyat ekanligini ta`kidlab, tashabbuskorligi uchun Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasiga o`z minnatdorchiligini bildirdi.
Shundan so`ng, Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasi boshlig`i  Iroda Yakubova so`zga chiqib, yarmarka ishiga rivoj tiladi va  bitiruvchilarga bo`sh o`rinlar, lavozimlar haqida ma`lumot berib o`tdi.
Ushbu yarmarka barcha ta’lim yo‘nalishlari bitiruvchilari uchun  tashkil qilingan bo`lib, unda musiqa rahbarligi, ingliz tili, rus tili  o‘qituvchilari hamda jismoniy tarbiya yo‘riqchilari va boshqa lavozimlarga bo‘sh ish o‘rinlari bilan viloyatdagi barcha davlat maktabgacha ta`lim muassasalari ishtirok etdilar.
Yarmarka davomida bitiuvchilar o`zlariga mos bo`sh o`rinlar bilan tanishdilar  va  ular bilan shu joyning o`zida "Yosh mutaxassisni ish bilan ta’minlashga ko‘maklashish to‘g‘risida"gi shartnoma  imzolandi.
Yarmarka yakunida  UrDU Marketing va talabalar amaliyoti bo`limi boshlig`i Q.Yo`ldoshev  so`zga chiqib, hamkorlik uchun minnatdorchilik sifatida  Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasi boshlig`i hamda xodimlariga UrDU rektorining Tashakkurnomalarini tantanali ravishda topshirdi.

Job fair was held at Urgench state university
On June 8, 2021, Urgench State University and the Khorezm Regional Department of Preschool Education organized a job fair. Preschool educational organizations of the Khorezm region took part in it with their vacancies.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA MEHNAT YARMARKASI
Opening the job fair, Rector of Urgench State University Bahrom Abdullayev noted that the fair is a great opportunity for graduates of relevant fields of the university and thanked the Khorezm Regional Department of Preschool Education for its initiative.
After that, the head of the Department of preschool education of Khorezm region Irada Yakubova made a speech, wished success to the work of the fair, and gave information about vacancies and positions to graduates.
This fair was organized for graduates of all educational spheres, which was attended by the leadership of music, teachers of the English language, Russian language, physical education specialists, and all state pre-school educational institutions of the region with vacancies in other positions.
During the fair, the graduates got acquainted with the vacancies and signed an agreement with them "On assistance in the employment of young professionals."
At the end of the fair the head of the department of marketing and student practice of UrSU K.Yuldashev spoke, as a token of gratitude for the cooperation, he solemnly presented letters of thanks from the rector of UrSU to the head and staff of the Department of Preschool Education of Khorezm region.