Joriy yilning 23-iyul kuni Urganch davlat universitetining Matematika,  Xorijiy til va adabiyoti, Jismoniy madaniyat, Tarix, Filologiya tillarni o'qitish: ingliz tili, Ona tili va adabiyoti, Biologiya, Geografiya, Kimyo, Boshlang'ich ta'lim va sport tarbiyaviy ish, Iqtisodiyot, Mexanika, Yer usti transport tizimlari  va ularning ekspluatatsiyasi, Amaliy matematika va informatika yo'nalishlarida tahsil olib, 2020-2021-o'quv yilda  o`qishini tamomlagan 51 nafar xorijiy talabalarga diplom berish marosimi bo'lib o'tdi.
Marosimda UrDU rektori B.Abdullayev so`zga chiqib, barcha bitiruvchilarni samimiy tabrikladi, kelgusi ishlarida zafarlar tiladi. Shundan so`ng, tantanali ravishda diplomlarni o`z egalariga topshirdi.

Diplomas were awarded to foreign graduates at UrSU
On July 23, a graduation ceremony was held at Urgench State University for 51 foreign students who graduated in 2020-2021 with a degree on  Mathematics, Foreign Languages   and Literature, Physical Culture, History, Philology: English, Mother Tongue and Literature, Biology, Geography, Chemistry, Primary Education and Sports, Economics, Mechanics, Ground Transport Systems and Their Operation, Applied Mathematics and Informatics.
Rector of UrSU B.Abdullayev gave a speech at the ceremony, congratulated all the graduates and wished them success in their future endeavors.  After that, the diplomas were solemnly handed over to their owners.