O`zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida tadbir o`tkazildi
Dunyo ichra teng mustaqil O`zbekiston har birimiz uchun muqaddas bo`lgan shu zaminni mavqeyi jahon siyosati, iqtisodiyoti va ilm-fani, san`ati va sporti shohsupalaridagi g`alabalari haqli e`tirofga sazovor bo`lyapti.
Bu yil mana shu jannatmonand yurtimiz mustaqilligining  30 yilligini qalblarimizda o`zgacha g`urur bilan qarshi olmoqdamiz. “Yangi O`zbekistonda erkin va farovon yashaylik!” shiori ostida joylarda hozirdan bayram shukuhi hukm sura boshladi.
Ana shunday tantanavor shior ostida bugun, 27-avgust sanasida O`zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida universitet Madaniyat saroyida  tadbir tashkil qilindi. Unda partiya xodimlari,  olima ayollar, deputatlar hamda universitet jamoasi ishtirok etdilar.
Tadbirda so`z olganlar bugungi shukrona kunlarimizni  ulug`lab, dunyoning turli nuqtalaridagi notinch vaziyatlardan to`g`ri xulosa chiqarib, xavfsizlik, millatlararo totuvlik va diniy bag`rikenglikni ta`minlash har qachongidan ham dolzarb ekanligini alohida ta`kidladilar. Eng ulug` qadriyatimiz bo`lgan istiqlolning 30 yillik shodiyonasi bilan yig`ilganlarni qizg`in tabrikladilar.

Khorezm regional council of the Uzbekistan National Revival Democratic Party and Urgench State University held an event
Uzbekistan, which is equally independent in the world, the status of this land, which is sacred to each of us and deserves recognition for its position in the world politics, economy and science, art and the victories of the sport podiums.
This year we are celebrating the 30th anniversary of the independence of our country with special pride. Preparations for the holiday have already begun in places under the motto "Let's live freely and prosperously in new Uzbekistan!".
Under such a solemn motto, today, August 27, an event was organized at the Palace of Culture of the University in cooperation with the Khorezm Regional Council of the Uzbekistan National Revival Democratic Party and Urgench State University. It was attended by party staff, women scientists, deputies and the university team.
Those who spoke at the event praised our today's peaceful days and drew the right conclusions from the turbulent situations in different parts of the world and emphasized that ensuring security, nation-wide harmony and religious tolerance is more relevant than ever before. They warmly congratulated the audience on the 30th anniversary of independence, which is our greatest value.