O`zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida tadbir o`tkazildi
Dunyo ichra teng mustaqil O`zbekiston har birimiz uchun muqaddas bo`lgan shu zaminni mavqeyi jahon siyosati, iqtisodiyoti va ilm-fani, san`ati va sporti shohsupalaridagi g`alabalari haqli e`tirofga sazovor bo`lyapti.
Bu yil mana shu jannatmonand yurtimiz mustaqilligining  30 yilligini qalblarimizda o`zgacha g`urur bilan qarshi olmoqdamiz. “Yangi O`zbekistonda erkin va farovon yashaylik!” shiori ostida joylarda hozirdan bayram shukuhi hukm sura boshladi.
Ana shunday tantanavor shior ostida bugun, 27-avgust sanasida O`zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida universitet Madaniyat saroyida  tadbir tashkil qilindi. Unda partiya xodimlari,  olima ayollar, deputatlar hamda universitet jamoasi ishtirok etdilar.
Tadbirda so`z olganlar bugungi shukrona kunlarimizni  ulug`lab, dunyoning turli nuqtalaridagi notinch vaziyatlardan to`g`ri xulosa chiqarib, xavfsizlik, millatlararo totuvlik va diniy bag`rikenglikni ta`minlash har qachongidan ham dolzarb ekanligini alohida ta`kidladilar. Eng ulug` qadriyatimiz bo`lgan istiqlolning 30 yillik shodiyonasi bilan yig`ilganlarni qizg`in tabrikladilar.

Проведено мероприятие совместно с Хорезмским областным советом Демократической партии Узбекистана «Миллий тикланиш» и Ургенчским государственным университетом
Независимый Узбекистан на равных с миром заслуживает признания этой священной для каждого из нас страны, ее победы в мировой политике, экономике и науке, искусстве и спорте.
В этом году мы с особой гордостью отмечаем 30-летие независимости нашей Родины. Отныне под лозунгом: “Давайте жить свободно и благополучно в новом Узбекистане!” началась подготовка к празднику.
Сегодня, 27 августа под этим торжественным лозунгом во Дворце культуры университета совместно с Хорезмским областным советом Демократической партии Узбекистана “Миллий тикланиш” и Ургенчским государственным университетом было организовано мероприятие. В мероприятии приняли участие партийные работники, женщины-ученые, депутаты и сотрудники университета.
Выступившие на мероприятии прославили благородные дни, сделали выводы из неспокойных обстановок в разных точках мира и подчеркнули, что обеспечение безопасности, межнационального согласия и религиозной толерантности является как никогда актуальным.