Urganch davlat universiteti abituriyentlarni qoʻshma taʼlim dasturlarida oʻqishga taklif qiladi
Hozirda Urganch davlat universitetida bakalavriat bosqichi uchun 3 ta, magistratura mutaxassisliklari uchun esa  5 ta qoʻshma ta’lim dasturi mavjud.
2021-2022-oʻquv yilida  Urganch davlat universitetida tashkil etilgan qoʻshma taʼlim dasturlari uchun ajratilgan qabul kvotalari rasman tasdiqlangan.
Ushbu dasturlarga qabul jarayoni joriy yilning     15-sentabridan  5-oktabrga qadar davom etishi rejalashtirilgan.
Abituriyentlar quyidagi qoʻshma ta’lim dasturlariga ariza topshirib, tahsil olishlari mumkin boʻladi:
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Filologiya va tillarni oʻqitish: rus tili” ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari 20  nafar: 2+2
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo`yicha)”  ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari  50  nafar: 2+2
Belorus milliy texnika  universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Arxitektura (turlari bo`yicha)” ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari  25  nafar: 2,5+2
Altay davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Tarix (yo`nalishlar va faoliyat turi bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 6 nafar: 1+1
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Bank ishi  (faoliyat turlari  bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 10  nafar: 1+1
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Qiyosiy tilshunoslik, lingvistik tarjimashunoslik  (tillar bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari  10 nafar: 1+1
Mogilyev davlat oziq-ovqat  universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “ Oziq-ovqat maxsulotlarini ishlab chiqarish va qayta ishlash texnologiyasi (mahsulot turlari bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari  20 nafar: 1+1
Belorusiya davlat texnologik universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Kimyoviy texnologiyalar (ishlab chiqarish turlari bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari  10  nafar: 1+1
Eslatib oʻtamiz: Ushbu dasturlar bilan bogʻliq qoʻshimcha ma’lumotlarni universitetning  Matbuot xizmati  (@URDU_PRESSA) telegram kanali orqali e’lon qilib boriladi.
Ushbu qoʻshma taʼlim dasturlarida talaba bo`lish istagida bo`lsangiz quyidagi havola orqali onlayn ariza topshiring: http://qtd.urdu.uz
3. Umumiy o‘rta (attestat) yoki o‘rta maxsus (diplom) ma’lumot bo‘yicha hujjatning rus tiliga tarjimasi (notariusdan tasdiqlangan holda) ilovasi bilan (PDF shaklda).

Urgench State University invites applicants to study in joint educational programs
Currently, the Urgench State University has 3 joint undergraduate programs and 5 joint master`s programs.
Admission quotas for joint educational programs at the Urgench State University for the 2021-2022 academic year have been officially approved.
The admission process for these programs is scheduled to last from September 15 to October 5 this year.
Applicants will be able to apply to the following joint educational programs:
FOR UNDERGRADUATE:
Admission quotas for the direction of "Philology and language teaching: Russian" organized in cooperation with Astrakhan State University are 20: 2 + 2
Admission quotas for the direction of "Accounting and Auditing (by industry)" organized in cooperation with Astrakhan State University are 50: 2 + 2
Admission quotas for the direction of "Architecture (by type)", organized in cooperation with the National Technical University of Belarus are 25: 2.5 + 2
FOR MASTER'S DEGREE:
Admission quotas for the specialty "History (by directions and types of activities)", organized in cooperation with Altai State University are 6: 1 + 1
Admission quotas for the specialty "Banking (by type of activity)", organized in cooperation with Astrakhan State University are 10: 1 + 1
Admission quotas for the specialty "Comparative Linguistics, Linguistic Translation (by languages)", organized in cooperation with Astrakhan State University are10: 1 + 1
Admission quotas for the specialty "Technology of production and processing of food products (by types of products)", organized in cooperation with Mogilev State Food University are 20: 1 + 1
Admission quotas for the specialty "Chemical technology (by type of production)", organized in cooperation with the Belarusian State Technological University, are 10: 1 + 1
Note: Additional information about these programs will be announced by the University Press Service (@URDU_PRESSA) via telegram.
If you want to become a student in these joint educational programs, apply online at the following link: http://qtd.urdu.uz
Required documents:
1. Russian translation of the passport (notarized) with a copy of the place of registration (in PDF format);
2. 6 photos of the applicant in 3.5 x 4.5 cm format (in PDF format);
3. General secondary (certificate) or secondary special (diploma) with a translation of the document into Russian (notarized) (in PDF format).