Urganch davlat universitetida “Yoshlar va saylov” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Mamlakatimiz muhim siyosiy voqelik ostonasida turar ekan, bo‘lajak saylov jarayonlari, uning tashkiliy huquqiy asoslari, ahamiyati haqida  jamiyatga, ayniqsa, yoshlarimizga zarur ma'lumotlar to'laqonli yetkazilishi muhim ahamiyatga ega.
Ushbu maqsadda 2021-yilning 19-oktabr kuni Urganch davlat universitetida "Yoshlar va saylov" mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.  Davra suhbatida O‘zbekiston Respublikasi  Oliy Majlis Senati huzuridagi Yoshlar parlamenti a’zolari tadbir mehmoni bo‘ldilar.
Tadbirni UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori Sanjar Davletov bo‘lajak saylov jarayoniga oid ma'lumotlar asosidagi kirish so‘zi  bilan ochib berdi.
Mazkur davra suhbatida saylov nima, yaqinlashib kelayotgan saylov jarayonlarining hayotimizdagi o‘rni, prezident saylovining ahamiyati, oʻziga xos jihatlari, Saylov kodeksi va saylov qonunchiligiga kiritilgan oʻzgartish hamda qoʻshimchalarning mazmun-mohiyati haqida mehmonlarimizning ma'ruzalari tinglandi.
Tadbir so'nggida talabalar savol-javoblarda faol ishtirok etdilar. Ushbu tadbir talaba-yoshlar uchun foydali bo'ldi deb ayta olamiz.

Urgench State University hosted a meeting on "Youth and Elections"
At a time when our country is on the threshold of an important political event, it is important to provide the public, especially our youth, with full information about the upcoming election process, its organizational and legal framework, and its importance.
For this purpose, on October 19, 2021 at Urgench State University held a round table discussion on the topic "Youth and Elections". During the Round Table, members of the Youth Parliament under the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan visited the event.
The event was opened by the Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU Sanjar Davletov, who made an introductory speech based on information about the upcoming election process.
During the round table discussion, our guests spoke about what elections are, the role of the upcoming election process in our lives, the importance and specifics of the presidential election, the content of amendments and additions to the Electoral Code and electoral legislation.
At the end of the event, the students took an active part in the questions and answers. We can say that this event was useful for students.