O‘zbekiston Ekologik partiyasi rahbari va Oliy Majlis deputatlarining UrDU talabalari bilan uchrashuvi
O‘zbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi N.Oblomuradov O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis qonunchilik palatasi deputati K.Jumaniyozovlar UrDU ga tashrif buyurib talabalar bilan uchrashdi (6.03.2021 y.). Tadbirda UrDU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor S.Xodjaniyazov, “Ekologiya va HFX” kafedrasi professor-o‘qituvchilari, KRASS Agromaslahat markazi xodimlari va talabalar qatnashdi.
Tadbirda O‘zbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi N.Oblomuradov so‘z olib yig‘ilganlarga partiyaning bugungi faoliyati, bu borada amalga oshirilayotgan ishlar hamda Xorazm viloyatida Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi borasidagi ishlar borasida to‘xtalib o‘tdi. U o‘z so‘zida viloyatga tashrif chog‘ida partiya faollari bilan bo‘lib o‘tgan muloqot va uchrashuvlar, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish qo‘mitasi viloyat bo‘limi bilan bo‘lib o‘tgan muloqot va o‘zaro hamkorlikdagi ishlar, Xorazm Milliy tabiat bog‘iga qilingan sayohat, Urganch tumanidagi chiqindilarni qayta ishlash korxonasiga qilingan tashrif va boshqa masalalar bo‘yicha ma'ruza qildi.
Eng asosiy masala bugungi atrof-muhit muhofazasi borasidagi ishlarning samaradorligi albatta jamiyatning ekologik madaniyatiga bog‘liqligi tadbirda takror ta'kidlandi. Bu borada yoshlarning o‘rni, pedagoglarning sohadagi kadrlarni tayyorlashdagi faoliyatlariga ham to‘xtalib o‘tdi.
Keyin O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis qonunchilik palatasi deputati K.Jumaniyozov so‘z olib, ekologiya va atrof-muhit muhofazasi borasida qabul qilingan qonun va qarorlar, Prezident farmonlari va Vazirlar Mahkamasining qarorlari, ularning jamiyatga tadbiq etish, aholini ekologiya va atrof-muhit muhofazasi borasidagi huquq va majburiyatlari to‘g‘risidagi ma'lumotlarni bilishini kuchaytirish maqsadida joylarda targ‘ibot va tashviqot ishlarini keng yo‘lga qo‘yilishi borasida to‘xtalib o‘tdi. Shuningdek, U o‘z so‘zida bu jarayonlarda yoshlarni faollika chaqirib, ularning fikrlari muhimligini ta'kidlab o‘tdi.
Shundan so‘ng bir guruh professor-o‘qituvchilar va talabalarning soha faoliyatiga doir taklif va mulohazalari eshitildi. Ularni qiziqtirgan savollariga mutaxassislar tomonidan javoblar berildi.  Uchrashuv baxs munozaralarga, qiziqarli savol-javoblarga boy tarzda va albatta ko‘tarinki ruxda bo‘lib o‘tdi.
Tadbir so‘ngida Ekologik partiya rahbarining talabalarga esdalik sovg‘alari (faol talabalarga kitoblar ulashildi) topshirildi.

Meeting of the leader of the Ecological Party of Uzbekistan and deputies of the Oliy Majlis with students of UrSU
Chairman of the Executive Committee of the Central Council of the Ecological Party of Uzbekistan N. Oblomuradov, Deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan K. Jumaniyazov visited UrSU and met with students (March 6, 2021). The event was attended by S. Khodjaniyazov, Vice-Rector for Academic Affairs of UrSU, professors and teachers of the Department of Ecology and HFH, staff and students of the KRASS Agromaslahat Center.
N. Oblomuradov, Chairman of the Executive Committee of the Central Council of the Ecological Party of Uzbekistan, spoke at the event. During his visit to the region, he met with party activists, met with the regional branch of the Committee for Ecology and Environmental Protection, and visited the Khorezm National Nature Park. made a report on other issues.
The most important issue is that the effectiveness of today's work on environmental protection, of course, depends on the ecological culture of society. In this regard, the role of young people and the activities of teachers in the field of training was also discussed.
Then K. Jumaniyazov, a deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, spoke about the laws and decisions on ecology and environmental protection, presidential decrees and decisions of the Cabinet of Ministers, their application to society and the protection of the environment. He also spoke about the expansion of propaganda and advocacy work in the field to increase awareness of He also called on young people to be active in these processes, emphasizing the importance of their ideas.
After that, a group of professors and students made suggestions and comments on the activities of the field. Their questions were answered by experts. The meeting was full of discussions, interesting questions and, of course, high spirits.
At the end of the event, the students were presented with souvenirs of the leader of the Ecological Party (books were distributed to active students).