Prokuror va yoshlar uchrashuvi
2021-yil 15-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida “Prokuror va yoshlar uchrashuvi” tashkil etildi.  Xorazm viloyati prokurori o`rinbosari G`ayrat Abdullayev mazkur uchrashuv mehmoni bo`ldi.
Ochiq muloqotni UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori Sanjar Davletov kirish so`zi bilan ochib berib, prokuratura organlarining yoshlar bilan oʻtkazib kelayotgan tadbirlari, shuningdek, yoshlarning huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarini amalda samarali taʼminlash, ularni vatanga sadoqat, konstitutsiya va qonunlarga hurmat, hayotga qatʼiy ishonch ruhida tarbiyalash, huquqiy madaniyatini yuksaltirish hamda ular oʻrtasida huquqbuzarliklarni oldini olish va korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatni shakllantirish masalalariga alohida eʼtibor qaratilayotganligi haqida to`xtalib o`tdi.
Shundan so`ng,  Xorazm viloyati prokurori o`rinbosari G`ayrat Abdullayev so`zga chiqib, prokuratura organlarining shakllanish tarixi, bugungi kunda sud-huquq tizimidagi islohotlar, O`zbekiston Respublikasi Prokratura tizimi faoliyatining tashkiliy-huquqiy asoslari hamda  tamoyillari, mamlakatda jinoyatchilikka qarshi kurash kabi masalalar haqida taqdimot orqali atroflicha ma`lumot berdi.
Ochiq muloqotda talabalar o`zlarining qiziqtirgan savollari bilan murojaat qildilar.
Uchrashuv yakunida prokuratura organlari faoliyatiga oid videofilm namoyish etildi.
urdu.uz;PROKUROR VA YOSHLAR UCHRASHUVI
urdu.uz;PROKUROR VA YOSHLAR UCHRASHUVIurdu.uz;PROKUROR VA YOSHLAR UCHRASHUVIurdu.uz;PROKUROR VA YOSHLAR UCHRASHUVIurdu.uz;PROKUROR VA YOSHLAR UCHRASHUVI

Prosecutor and youth meeting
On November 15, 2021, a "Prosecutor and youth meeting" was organized at Urgench State University. Deputy Prosecutor of Khorezm region Gayrat Abdullayev was a guest of the meeting.
Opening the open dialogue, Sanjar Davletov, Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs of UrSU, paid special attention to the activities of the prosecutor's office with youth, the effective implementation of the rights, freedoms and legitimate interests of youth, to educating them in the spirit of patriotism, respect for the Constitution and laws, and confidence in life, to raise the legal culture and to prevent violations among them and forming an uncompromising attitude towards corruption.
After that, the Deputy Prosecutor of Khorezm region Gayrat Abdullayev spoke about the history of the formation of the prosecutor's office, the current reforms in the judicial system, the organizational and legal framework and principles of the Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan, the fight against crime in the country, and gave detailed information on such issues.