Ikkinchi Rossiya-O‘zbekiston Ta’lim Forumiga start berildi
Ta’lim forumida Rossiya va O‘zbekiston vazirlik va idoralari rahbarlari, Rossiya va O‘zbekistonning yetakchi oliy o‘quv yurtlarining 100 dan ortiq rektorlari hamda vakillari ishtirok etmoqda.
Forumning asosiy mavzulari:
- Integratsiyalash tajribasi va istiqbollari: maktabgacha taʼlimdan oliy taʼlimgacha;
- Kadrlar tayyorlash sohasida Rossiya-O‘zbekiston hamkorligining asosiy yo‘nalishlari: dolzarb vazifalar va ularni hal etish yo‘llari;
- Rossiya va Oʻzbekiston oʻrtasidagi ilmiy hamkorlik;
- Ikki tomonlama hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari tizimida rus tili va gumanitar loyihalar.
Ikkinchi Rossiya-O‘zbekiston ta’lim forumida Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev ham ishtirok etmoqda.
Ikkinchi Rossiya-O‘zbekiston ta’lim forumi doirasida Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Rossiyaning Tomsk davlat universiteti rektori Galajinskiy Eduard Vladimirovich hamda Kazan federal universiteti rektori Ilshat Gafurov bilan oʻzaro hamkorlik toʻgʻrisidagi shartnomani imzoladi.

The educational forum is attended by heads of ministries and administrations of Russia and Uzbekistan, more than 100 rectors and representatives of leading universities of Russia and Uzbekistan.
The main topics of the forum:
- Experience and prospects of integration: from preschool to higher education;
- The main directions of Russian-Uzbek cooperation in the field of Personnel Training: actual tasks and ways of their solution;
- Scientific cooperation between Russia and Uzbekistan;
- Russian language and humanitarian projects in the system of priorities of bilateral cooperation.
Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev is also taking part in the second Russian-Uzbekistan education forum.
Within the framework of the Second Russian-Uzbekistan Education Forum, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev signed a cooperation agreement with the rector of Tomsk State University Galazhinsky Eduard Vladimirovich and the rector of Kazan Federal University Ilshat Gafurov.