Ayni kunlarda, o‘zbek xalqining davlat timsoli bo‘lmish bayrog‘imizning 30 yilligi yurtimiz bo‘ylab keng nishonlamoqdamiz.  1991-yil 18-noyabr mamlakatimiz milliy ramzlaridan biri Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun sifatida tarixda muhrlanib qoldi.
Ushbu sana munosabati bilan 2021-yil 17-noyabr kuni Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Adliya boshqarmasi xodimlari hamda Xorijiy filologiya fakulteti talabalari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirni Xorijiy filologiya fakulteti Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari S.Matkarimov kirish soʻzi bilan ochib berib, moderatorlik qildi.
Uchrashuv mehmonlari, Xorazm viloyati Adliya boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari, Yuridik kollej direktori T.Eshmetov “Bayroq toʻgʻrisidagi qonunning qabul qilinishi”, viloyat  Adliya boshqarmasi boʻlim boshligʻi O.Jumaniyozov   “Vatan bayrogʻi – millat faxri” mavzularida maʼruza qildilar.
Tadbirda soʻz olganlar or-nomusimiz, g‘ururimiz, millatimiz faxri bo‘lmish bayrog‘imiz  30 yildirki O‘zbekistonni butun dunyo maydonlarida, jahon arenalarida  kuch-qudratini namoyon etib hilpirayotgani,  bayrog‘imiz chinakam ma‘noda, xalqimizning asriy madaniyati, urf-odatlari va pok islom dinining umuminsoniy g‘oyalarini o‘zida mujassamlashtirgan qudrat ramzi ekanligi, shuningdek, bayroq toʻgʻrisidagi qonunning qabul qilinishi va uning mazmun-mohiyati hamda moddalarining izohi,  bayroqning uzoq tarixdagi o‘rni xususida talabalarga atroflicha maʼlumot berdilar.
Uchrashuv davomida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga maʼruzachilar tomonidan tegishli javoblar oldilar.

A meeting was organized at Urgench State University in cooperation with the Department of Justice of Khorezm region
These days, we are widely celebrating the 30th anniversary of our flag, the national symbol of the Uzbek people. November 18, 1991, one of the national symbols of our country, became the date of the adoption of the National Flag.
In connection with this date, a meeting was organized on November 17, 2021 at Urgench State University with the participation of members of the Department of Justice of Khorezm region and students of the Foreign Philology Faculty.
The event was opened and moderated by S. Matkarimov, Deputy Dean for Youth Issues of the Foreign Philology Faculty.
The guests of the meeting, Deputy Head of the Department of Justice of Khorezm region, Director of the College of Law T. Eshmetov, and Head of the Department of Justice of the region O. Jumaniyazov made a report on "Adoption of the Law on Flag", and "Flag of the Motherland - the pride of the nation" respectively.
Speakers at the event informed the students about the fact that for 30 years, our honor, our pride, the flag of our nation, has been waving Uzbekistan’s power on the world arenas, our flag is really a symbol of power, which embodies the age-old culture, customs and universal ideas of pure Islamic religion, they also briefed the students on the adoption of the law on the flag and the interpretation of its content and articles, as well as the role of the flag in history.