Urganch davlat universitetida Media-tur o‘tkazildi.
2021-yilning 18-noyabr kuni  Urganch davlat universitetida  "Talabalarga yaratib berilgan sharoitlar hamda oʻquv jarayonlarida zamonaviy texnologiyalar"  mavzusida Media-tur o‘tkazildi.
Media-turda UrDU Talabalar kengashining faol talaba-yoshlari, xususan, Pedagogika, Xorijiy filologiya hamda Fizika-matematika fakulteti talabalaridan iborat bir guruh yoshlar Tabiiy fanlar fakultetiga sayohat qildilar.
Media-tur davomida  mehmon talabalar Tabiiy fanlar fakultetida bugungi kunda  talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, imkoniyatlar bilan tanishish maqsadida fakultetning laboratoriya xonalarida boʻldilar.  Jumladan, Yuqori molekulyar birikmalar kimyosi, Noorganik va analitik kimyo, Neft va gaz kimyosi, atrof muhit kimyosi singari kimyo laboratoriya xonalari, biologiya laboratoriya xonalari ham GIS xonalarining jihozlari bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, zamonaviy texnologiyalardan foylanib oʻtilayotgan dars jarayonlarining guvohi boʻldilar.

В Ургенчском государственном университете прошёл медиа-тур
18 ноября 2021 года в Ургенчском государственном университете прошел медиа-тур на тему «Созданные условия для студентов и современные технологии в учебном процессе».
В рамках медиа-тура группа активных студентов Студенческого совета УрГУ, в частности, студенты факультета педагогики, иностранной филологии и физико-математического факультета приехали на факультет естественных наук.
Во время медиа-тура приезжие студенты посетили лабораторные кабинеты факультета естественных наук, чтобы ознакомиться с условиями и возможностями, созданными для студентов сегодня.
В частности, с оборудованием кабинетов ГИС ознакомились такие химические лаборатории, как химия высокомолекулярных соединений, неорганическая и аналитическая химия, нефтегазохимия, химия окружающей среды, биологические лаборатории.