2021-yil 27-noyabr sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  ishi an’anaga muvofiq, qutlovlar  bilan boshlanib, rektor B.Abdullayev  respublika tanlovi  g‘oliblariga sovrinlarini hamda  dostentlik diplomlarni o‘z egalariga topshirdi. Jumladan:
"Eng yaxshi o‘quv adabiyoti"  respublika tanlovida faol ishtirok etib,  "Xorazm urfiy maqomlari" kitobi uchun I-darajali diplom va 13.500.000 so‘m pul yutug'i hamda   "Tanbur chizg‘ilarining ilmiy-amaliy asoslari" kitobi uchun II-darajali diplom  va 5.400.000 so‘m pul mukofotini qo'lga kiritgan San'atshunoslik fakulteti o'qituvchilari  PhD  B.Raximov va PhD  R.Boltayevlarga sovrinlar tantanali topshirildi.

On November 27, 2021, the 4th meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the university Bahrom Abdullayev and attended by members of the Council.
Traditionally, the work of the Council began with congratulations, and Rector B.Abdullayev presented the winners of the republican contests with prizes and docent diplomas. Including:
Having actively participated in the Republican contest" Best educational literature", the teacher of the Faculty of Art, Ph.D. B Rakhimov, won the first-degree diploma and 13.500.000 sum for the book "Xorazm urfiy maqomlari", and the teacher of the Faculty of Art, Ph.D. R. Boltayev, who won the second-degree diploma and 5.400.000 sum prize for the book "Tanbur chizg‘ilarining ilmiy-amaliy asoslari",  were awarded with prizes.
Dean of the Faculty of Natural Sciences Kh. Polvonov and associate professor of Urgench regional branch of the Academy of Public Administration  of Sh.Ismailovs were awarded docent diplomas.