urdu.uz;“KITOBXON TALABA” KO‘RIK-TANLOVINING FINAL BOSQICHI BOʻLIB OʻTDI
Urganch davlat universitetining ilmga chanqoq talaba-yoshlari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbus doirasida Filologiya fakulteti tomonidan muntazam ravishda o‘tkazilib kelinayotgan “Kitobxon talaba” ko‘rik-tanlovining 2021-yil  21-dekabr  sanasida Final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rik-tanlovda Filologiya fakultetining kitobsevar talaba-yoshlari  O‘tkir Hoshimovning “Ikki eshik orasi”,  Chingiz Aytmatovning “Asrga tatigulik kun”,  Oybekning  “Navoiy” romani, Ulug‘bek Hamdamning  “Muvozanat”,   O‘lmas Umarbekovning  “Odam bo‘lish qiyin”,  Pirimqul Qodirov “Ona lochin vidosi” romanlari va Tohir Malikning  “Alvido, bolalik” qissasi asosida o‘zaro badiiy maydonda kuch sinashdilar.
Tadbir davomida talaba-yoshlar tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko‘rinishlari kechaga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi. Tadbir davomida namoyish etilgan badiiy chiqishlar 198-oʻzbek tili guruhi talabalari tomonidan ijro etildi.
Yakuniy natijalarga koʻra:
1-o'rin:  Safoyeva Gulnoza
2-o'rin:  Masharipova Sanamjon
3-o'rin:  Jumaniyazova Munis
Tanlov yakunida gʻoliblarga  Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov tomonidan Diplom va esdalik sovgʻalari topshirildi.

В рамках 5 важных инициатив Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева среди студентов Ургенчского государственного университета состоялся финал конкурса «Студент книголюб», проведенного филологическим факультетом 21 декабря 2021 г. этап .
В конкурсе приняли участие студенты-книголюбы филологического факультета «Между двух дверей» Уткира Хошимова, «Асрга татигулик кун» Чингиза Айтматова, роман «Навои» Ойбека, «Баланс» Улугбека Хамдама, «Адам бо» Олмаса Умарбекова. На художественной арене состязались роман Кадырова «Видоси Матушки Соколиной» и повесть Таира Малика «Прощай, детство».
В ходе конкурса наши читатели отвечали на вопросы, созданные модератором на основе этих работ, с умом и скоростью в 2-х условиях.
Студенты пели, танцевали и выступали на мероприятии. Художественные номера представили учащиеся 198-й группы узбекского языка.
1 место: Сафоева Гульноза
2 место: Машарипова Санамжон
3 место: Джуманиязова Мунис
По окончании конкурса декан филологического факультета Д.Гайипов наградил победителей дипломами и памятными подарками.