Urganch davlat universiteti rektorining yangi 2022-yil munosabati bilan bayram tabrigi
Poyoniga yetayotgan 2021-yilda jamoamiz hayotida yaxshi kunlar, ta’lim tizimida ulkan yutuqlar ko‘p bo‘ldi, universitetimizning nufuzini oshirish uchun salmoqli ishlar qilindi. Albatta, bular Siz, azizlarning fidokorona mehnatingiz evaziga erishilgan muvaffaqiyatlardir.
Ayniqsa, professor-o‘qituvchilarning salohiyatini oshirish, yosh avlodni milliy qadriyatlarimiz ruhida tarbiyalash, ularni har tomonlama yetuk mutaxassislar etib tayyorlash borasida yetakchi bo‘lish har bir pedaogogning maqsad-muddaosiga, hayot mezoniga aylangan. Jamiyatimizda mana shunday fidoiy, jonkuyar insonlar bor ekan, yaxshiliklar ko‘payadi, mehr-oqibat qalblardan-qalblarga ko‘chib o‘taveradi, hayotimiz yanada farovon bo‘laveradi. Shunday ekan, ertangi kunimiz bo‘lgan yosh avlodni tarbiyalashda barchamizni vatanparvarlik va fidoiylik fazilatlari tark etmasin!
Sizlarni barchangizni va oila a’zolaringizni kirib kelayotgan yangi 2022-yil bilan chin qalbdan tabriklab, jamoamizga baxt-saodat, tinchlik va xotirjamlik tilayman, osmonimiz doimo musaffo bo‘lsin, yurtimizning tinchligi, xalqimizning farovonligiga ko‘z tegmasin! Bayram kunlarida qilingan barcha ezgu tilaklar ro‘yobga chiqsin!

Festive congratulations of the rector of Urgench State University on the occasion of the New 2022 Year
Honorable faculties, dear students and staff!
First of all, I sincerely congratulate you, dears, on the New Year. I wish you all good health and family happiness. May the New Year bring endless joy, blessings, peace and tranquility to your home!
The year 2021, which is coming to the end, has had many good days in the life of our team, great achievements in the education system, and significant work has been done to enhance the prestige of our university. Of course, these are the achievements of you, the saints, due to your selfless work.
In particular, the goal of every pedagogue is to increase the potential of teachers, to educate the younger generation in the spirit of our national values, to lead them in training them as full-fledged professionals. As long as there are such selfless, passionate people in our society, goodness will increase, kindness will move from heart to heart, and our lives will be more prosperous. Therefore, let us not lose the qualities of patriotism and self-sacrifice in educating the young generation of tomorrow!
I sincerely congratulate all of you and your families on the upcoming New Year 2022 and wish our team happiness, peace and tranquility, may the skies always be clear, the peace of our country, the well-being of our people! May all the best wishes for the holidays come true!