Urganch davlat universiteti rektori Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
2022-yil 12-yanvar kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev Kimyoviy texnologiyalar fakultetining dekani Sh.Kuramboyev boshchiligidagi barcha professor-oʻqituvchilari, doktorant va mustaqil izlanuvchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida Kimyoviy texnologiyalar fakultetining har bir kafedrasi ilmiy salohiyati, eski yilda qilingan himoyalar soni va kafedra aʼzolari tomonidan nashr etilgan darslik, oʻquv qoʻllanma, monografiya va ilmiy maqolalar muhokama etilib, ilmiy salohiyatni oshirishda faollikka chaqirdi.
Maʼlumot oʼrnida: Hozirda Kimyoviy texnologiyalar fakultetida 3 ta kafedra va ularda asosiy shtatda jami 52 nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda.

Ректор Ургенчского государственного университета встретился с коллективом химико-технологического факультета
12 января 2022 года ректор УрГУ Бахром Абдуллаев встретился со всеми профессорами, докторантами и независимыми исследователями во главе с деканом химико-технологического факультета Ш.Курамбаевым.
В ходе встречи были обсуждены научный потенциал каждой кафедры химико-технологического факультета, количество защит, выполненных в предыдущем году и изданных сотрудниками кафедры учебников, учебных пособий, монографий и научных статей, и призвали к активному наращиванию научного потенциала .
Справка: В настоящее время на химико-технологическом факультете работают 3 кафедры и работают 52 профессорско- преподавателя.