“Besh tashabbus – besh imkoniyat” mavzusida media-tur oʻtkazildi
Media-turda  Tarix, Pedagogika, Sanʼatshunoslik va Xorijiy filologiya fakultetlarining talabalaridan iborat bir guruh yoshlar Prezidentimiz Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbusi doirasida tashkil etilgan toʻgaraklar faoliyatini koʻrib,  tanishish  maqsadida  universitetning  5-sonli Talabalar turar joyiga sayohat qildilar.
Bugungi kunda Urganch davlat universitetida talaba-yoshlarini iqtidorlarini keng namoyon etish, boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, qolaversa, ularni musiqa va sanʼatga, adabiyotga  qiziqishlarini oshirish maqsadida qator ishlar amalga oshirilmoqda. Xususan, Prezidentimiz Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbusi  hamda universitet talaba-yoshlarining qiziqlaridan kelib chiqqan holda 100 dan ortiq to‘garaklar faoliyati yo‘lga qo‘yilgan. Bular fan to‘garaklari, ma’naviy-ma’rifiy to‘garaklari, ijodiy hamda sport to‘garaklaridir. Ularning aksariyati 5-sonli Talabalar turar joyidagi  “Student Coworking” markazida joylashgan.
Hozirda “Student Coworking” o‘quv-ilmiy ishlab chiqarish markazida quyidagi to‘garaklar faoliyat yuritmoqda:
Zakovat intellktual o‘yinlari to‘garagi
Tikuvchilik to‘garagi
Didaktik ko‘rgazmalar to‘garagi
Start-uplar markazi
Loyihalar fabrikasi
Ingliz tili to‘garagi
Kulolchilik markazi
Ushbu toʻgaraklarning barchasi hozirda oʻzining koʻp sonli iqtidorli va qiziquvchan aʼzolariga ega.  Media-tur davomida Talabalar kengashi raisi S.Allanazarov qatnashchilarga yoʻlboshchilik qildi. Media-tur ishtirokchilari jarayonlarni kuzatar ekan, ushbu toʻgaraklarga aʼzosi boʻlish istagini bildirdilar.

A media tour on "Five Initiatives - Five Opportunities" was held
On February 16, 2022, the university hosted a media tour on "Five Initiatives - Five Opportunities".
During the media tour, a group of students from the faculties of History, Pedagogy, Art and Foreign Philology visited the Student Dormitory No. 5 to get acquainted with the extramural classes organized within the framework of 5 important initiatives of President Sh.Mirziyoyev.
Today, Urgench State University is carrying out a number of activities to demonstrate the talents of students, to organize their leisure time meaningfully, as well as to increase their interest in music, art and literature. In particular, based on 5 important initiatives of President Sh. Mirziyoyev and the interests of university students, more than 100 clubs have been organized. These are science clubs, spiritual and educational clubs, creative and sports clubs. Most of them are located in the Student Coworking Center in Student Dormitory No. 5.
Currently, the Student Coworking Training and Research Center has the following clubs:
“Zakovat” Games clubs
Sewing clubs
Didactic Exhibition clubs
Start-up center
Projects Factory
English clubs
Pottery Center
All of these clubs now have a large number of talented and curious members. During the media tour, the Chairman of the Student Council S. Allanazarov led the participants. Media tour participants observed the process and expressed a desire to become members of these clubs.