UrDU rektori Baxrom Abdullayev Xiva shahridagi Prezident maktabida boʻldi
2022-yilning 22-fevral kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Prezident taʼlim muassasalari agentligi tasarrufidagi Xiva shahar Prezident maktabiga tashrif buyurdi. Rektor B.Abdullayev hamda Fizika-matematika fakulteti dekani J.Xoʻjamov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganovlarni maktab maʼmuriyati mamnuniyat ila kutib oldilar.
Tashrif avvalida rektor B.Abdullayev maktab oʻquvchilari bilan uchrashib, suhbatda boʻldi. Xususan, bugungi kunda davlatimiz rahbari tomonidan taʼlim tizimiga qaratilayotgan eʼtibor, yurtimizda yoshlarni taʼlim olishlari  uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar, shu jumladan, bugungi kunda Urganch davlat universitetida talabalarning chuqur bilim olishlari uchun yaratilgan imkoniyat va sharoitlar haqida atroflicha gapirdi. Universitet haqida maʼlumotlar berdi. Shuningdek, maktab oʻquvchilarining qiziqishlari, sevimli fanlari, kelajak maqsadlari haqida qiziqdi, ularning kelgusidagi rejalarini tingladi. Uchrashuv yakunida esa oʻquvchilarni olgʻa intilishdan toʻxtamaslikka, mana shu sharoitlardan unumli foydalangan holda chuqur bilim olishga chaqirdi.

Ректор УрГУ Бахром Абдуллаев посетил Президентскую школу в Хиве
22 февраля 2022 года ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев посетил Президентскую школу в Хиве при Агентстве Президента по образовательным учреждениям. Администрация школы приветствовала ректора Б.Абдуллаева и декана физико-математического факультета Ж.Ходжамова, заведующего отделом по делам молодежи, духовности и просвещения Ш.Аллаберганова.
В начале визита ректор Б.Абдуллаев встретился со школьниками и провел беседу. В частности, он подробно рассказал о внимании, уделяемом Президентом системе образования, о созданных в нашей стране условиях для воспитания молодежи, в том числе о возможностях и условиях, созданных сегодня для получения студентами глубоких знаний в Ургенчском государственном Университет. Он дал информацию об университете. Он также поинтересовался интересами студентов, любимыми предметами и будущими целями, выслушал их планы на будущее. В завершение встречи он призвал студентов не останавливаться на достигнутом, а получать глубокие знания, пользуясь этими условиями.