UrDU rektori Baxrom Abdullayev Xiva shahridagi Prezident maktabida boʻldi
2022-yilning 22-fevral kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Prezident taʼlim muassasalari agentligi tasarrufidagi Xiva shahar Prezident maktabiga tashrif buyurdi. Rektor B.Abdullayev hamda Fizika-matematika fakulteti dekani J.Xoʻjamov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganovlarni maktab maʼmuriyati mamnuniyat ila kutib oldilar.
Tashrif avvalida rektor B.Abdullayev maktab oʻquvchilari bilan uchrashib, suhbatda boʻldi. Xususan, bugungi kunda davlatimiz rahbari tomonidan taʼlim tizimiga qaratilayotgan eʼtibor, yurtimizda yoshlarni taʼlim olishlari  uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar, shu jumladan, bugungi kunda Urganch davlat universitetida talabalarning chuqur bilim olishlari uchun yaratilgan imkoniyat va sharoitlar haqida atroflicha gapirdi. Universitet haqida maʼlumotlar berdi. Shuningdek, maktab oʻquvchilarining qiziqishlari, sevimli fanlari, kelajak maqsadlari haqida qiziqdi, ularning kelgusidagi rejalarini tingladi. Uchrashuv yakunida esa oʻquvchilarni olgʻa intilishdan toʻxtamaslikka, mana shu sharoitlardan unumli foydalangan holda chuqur bilim olishga chaqirdi.

Rector of UrSU Bakhrom Abdullayev visited the Presidential School in Khiva
On February 22, 2022, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev visited the Presidential School in Khiva under the Agency for Presidential educational institutions of the Republic of Uzbekistan. Rector B.Abdullayev and Dean of the Physics and Mathematics Faculty J.Khojamov, Head of the Department of Youth Affairs, Spirituality and Educatiom Sh.Allaberganov were welcomed by the school administration.
At the beginning of the visit, Rector B.Abdullayev met with schoolchildren and had a conversation. In particular, he spoke in detail about the attention paid by the President to the education system, the conditions created in our country for the education of the youth, including the opportunities and conditions created today for students to gain in-depth knowledge at Urgench State University. He gave information about the university. He also inquired about the students' interests, favorite subjects, and future goals, and listened to their plans for the future. At the end of the meeting, he called on the students not to stop moving forward, but to gain in-depth knowledge, taking advantage of these conditions.