Jamoa shartnomasi bandlarining 2021-yilda bajarilishiga bagʻishlangan konferensiya oʻtkazildi
2022-yilning 26-fevralida UrDU maʼmuriyati va Kasaba uyushma qoʻmitasi oʻrtasida 2020-2022-yillarga moʻljallab tuzilgan Jamoa shartnomasi bandlarining 2021-yilda bajarilishiga bagʻishlangan konferensiya boʻlib oʻtdi.
Unda fakultet va boʻlimlardan 192 nafar delegatlar ishtirok etdi. Konferensiyani UrDU Yoshlar masalalari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov olib bordi.  Anjumanda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov va Kasaba uyushma qoʻmitasi  Q.Hamrayevning  “UrDU ma’muriyati bilan boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasi  o‘rtasidagi Jamoa shartnomasining 2021-yildagi bajarilish ahvoli” mavzusidagi axborotlari tinglandi.
Shundan soʻng,  “UrDU ma’muriyati bilan boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasi  o‘rtasida xodimlar va talabalarning mehnatini muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasini ta’minlash ishlari bo‘yicha 2022-yil uchun tuzilgan kelishuv”, “2020-2022-yillarga mo‘ljallab tuzilgan Jamoa shartnomasiga 2022-yilda kiritiladigan o‘zgarish va qo‘shimchalar”, “Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tarkibini qayta ko‘rib chiqish” masalalari muhokama qilinib, bu borada delegatlarning taklif va tashabbuslari tinglandi.
Yigʻilish natijalariga koʻra, 2022-yilda kasaba uyushma aʼzolari va ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni ijtimoiy-iqtisodiy va huquqiy manfaatlarini himoya qilish ishlarini yanada yaxshilash maqsadida universitet ma’muriyati va boshlang‘ich kasaba uyushma qo‘mitasi o‘rtasida 2020-2022-yillar uchun tuzilgan Jamoa sharnomasining ayrim bandlariga oʻzgarish va qoʻshimchalar kiritildi.
urdu.uz, Jamoa shartnomasi bandlarining 2021-yilda bajarilishiga bagʻishlangan konferensiya oʻtkazildi

A conference was held on the implementation of the provisions of the Collective Agreement in 2021
On February 26, 2022, a conference was held between the administration of UrDU and the Trade Union Committee on the implementation of the provisions of the Collective Agreement for 2020-2022 in 2021.
It was attended by 192 delegates from faculties and departments. The conference was chaired by the Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU S.Davletov. In the conference reports by S. Khodjaniyazov, Vice-Rector for Academic Affairs, and K. Khamrayev, Head of the Trade Union Committee, on "The status of implementation of the Collective Agreement between the administration of UrSU and the Primary Trade Union Committee in 2021" were heard.
After that, "Agreement between the administration of UrDU and the Primary Trade Union Committee on the protection and safety of the labor of the staff and students for 2022", "Agreement for 2020-2022" "Amendments and additions to the Collective Agreement for 2020-2022 in 2022", "Review of the composition of the trade union committee" were discussed, and the offers and initiatives of the delegates were heard.
As a result of the meeting, a memorandum was signed between the University Administration and the Primary Trade Union Committee for 2020-2022 to further improve the protection of the socio-economic and legal interests of trade union members and students in need of social protection in 2022. Some clauses of the collective agreement have been amended and supplemented.