Xalq deputatlari Xorazm viloyati kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasida
Bugun Xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiyani viloyat hokimi, xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashi raisi Farxod Ermanov boshqarib bordi.
Sessiya kun tartibiga viloyatda “Xavfsiz va ravon yo‘l” tamoyili asosida avtomobil yo‘llarida inson xavfsizligini ta’minlash, viloyat xalq ta’limi tizimini 2022-yilda rivojlantirish dasturini tasdiqlash, viloyatdagi oliy ta’lim muassasalarida, jumladan Urganch davlat universitetida 2021-yilda amalga oshirilgan ishlar va 2022-yildagi ustuvor vazifalar, viloyatda yangi ish o‘rinlarini yaratish ishlari samaradorligi ustidan deputatlik nazoratini amalga oshirish, 2022-yilning 1-yarmida sektorlar hududini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha amalga oshiriladigan muhim vazifalar kabi qator masalalar kiritildi.
Kun tartibidagi masalalar bo‘yicha mas’ul rahbarlarning hisobotlari eshitilib, deputatlar tomonidan taklif va mulohazalar bildirildi. Sessiyada ko‘rib chiqilgan masalalar bo‘yicha tegishli qarorlar qabul qilindi.

At the forty-fourth special session of the Khorezm Regional Council of People's Deputies
The forty-fourth special session of the Khorezm Regional Council of People's Deputies was held today. The session was chaired by the governor of the region, chairman of the Khorezm Regional Council of People's Deputies Farkhod Ermanov.
The agenda of the session includes ensuring human safety on highways in the region on the basis of the principle of "Safe and smooth road", approving the program for the development of the regional public education system in 2022, implementation of Deputy control over the effectiveness of work carried out in the higher educational institutions of the region, including Urgench State University in 2021, a number of issues and important tasks for the integrated socio-economic development of the sector in the first half of 2022.
The reports of the executives in charge of the issues on the agenda were heard, and the deputies made suggestions and comments. Relevant decisions were made on the issues considered at the session.