Xalq deputatlari Xorazm viloyati kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasida
Bugun Xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiyani viloyat hokimi, xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashi raisi Farxod Ermanov boshqarib bordi.
Sessiya kun tartibiga viloyatda “Xavfsiz va ravon yo‘l” tamoyili asosida avtomobil yo‘llarida inson xavfsizligini ta’minlash, viloyat xalq ta’limi tizimini 2022-yilda rivojlantirish dasturini tasdiqlash, viloyatdagi oliy ta’lim muassasalarida, jumladan Urganch davlat universitetida 2021-yilda amalga oshirilgan ishlar va 2022-yildagi ustuvor vazifalar, viloyatda yangi ish o‘rinlarini yaratish ishlari samaradorligi ustidan deputatlik nazoratini amalga oshirish, 2022-yilning 1-yarmida sektorlar hududini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha amalga oshiriladigan muhim vazifalar kabi qator masalalar kiritildi.
Kun tartibidagi masalalar bo‘yicha mas’ul rahbarlarning hisobotlari eshitilib, deputatlar tomonidan taklif va mulohazalar bildirildi. Sessiyada ko‘rib chiqilgan masalalar bo‘yicha tegishli qarorlar qabul qilindi.

На сорок четвертой внеочередной сессии Хорезмского областного Совета народных депутатов
Сегодня состоялась сорок четвертая внеочередная сессия Хорезмского областного Совета народных депутатов. Заседание вел аким области, председатель Хорезмского областного Совета народных депутатов Фарход Эрманов.
В повестку дня заседания входит обеспечение безопасности людей на автомобильных дорогах области на основе принципа «Безопасной и ровной дороги», утверждение программы развития региональной системы народного образования на 2022 год, осуществление депутатского контроля за эффективностью работ, проводимых в высших учебных заведениях области, в том числе в Ургенчском государственном университете в 2021 году, ряд вопросов и важных задач по комплексному социально-экономическому развитию отрасли в первом полугодии 2022 года.
Были заслушаны отчеты ответственных лиц по вопросам повестки дня, депутаты внесли предложения и замечания. По рассмотренным на заседании вопросам приняты соответствующие решения.