“Vatan kelajagi uchun barchamiz birdek daxldormiz” mavzusida uchrashuv boʻlib oʻtdi
Fakultet professor-oʻqituvchilari, tyutorlari,  194-Matematika,  203-Amaliy matematika,  204-Matematika (rus) guruhi talabalari hamda  "Marketing va talabalar amaliyoti" bolimi boshligi Q.Yoldoshev, 5-son TTJ mudiri Q.Roʻzmetovlar ishtirokidagi ushbu uchrashuvda  Shovot tumanidagi “Usta Matsafo” fermer xoʻjaligi rahbari, xalq taʼlimi faoli, Shuhrat medali sohibi Sh.M.Oʻdaboyev  hamda  Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining zaxiradagi podpolkovnigi I.Oʻ.Rahimovlar mehmon boʻlishdi.
Tadbir mehmonlari soʻzi avvalida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning Yangi Oʻzbekiston strategiyasi  kitobining mazmun-mohiyati va undagi dolzarb  masalalarga toʻxtaldilar.
Shuningdek, bugungi kundagi oʻz faoliyatlari, erishgan yutuqlari haqida gapirar ekanlar, albatta bular davlatimiz rahbari tomonidan munosib eʼtirof etilganligini gʻurur bilan tilga olishdi.
“Yurtimiz tinchligi, sarhadlarimiz daxlsizligi va xalqimiz osoyishtaligini asrab-avlaylash har birimizning vatan oldidagi muqaddas burchimiz” - deya alohida taʼkidladilar.
Barcha sohalarda yaratilayotgan keng imkoniyatlar, albatta, yoshlar siz yoshlar uchun deya taʼkidlab, kelajakda qaysi kasbni egallashingizdan qatʼiy nazar fidoyi va tashabbuskor inson boʻlishlarini tiladilar.
Uchrashuv yakunida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollariga javoblar va tavsiyalar olishdi.

Today at the Physics and Mathematics Faculty a meeting was organized on "We are all equally involved in the future of the country."
Professors, teachers and tutors of the faculty, students of 194-Mathematics, 203-Applied Mathematics, 204-Mathematics (Russian) group and the head of the department "Marketing and students internship" K.Yuldashev, the head of the Dormitory #5 K.Ro`zmetov. In this meeting Sh.M.Udaboyev, Head of Usta Matsafo farm in Shovot district and I.O.Rakhimov, Reserve lieutenant colonel of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan were guests.
At the beginning of the event, the guests spoke about the content of the book "Strategy of New Uzbekistan" by President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev and its current issues.
They also spoke about their current activities and achievements, which, of course, were proudly recognized by the head of our state.
"It is the sacred duty of each of us to preserve the peace of our country, the territorial integrity and the peace of our people," he said.
The wide range of opportunities created in all areas, of course, emphasizes that the youth are for the youth and wish them to be selfless and enterprising people, regardless of their profession in the future.