Ingliz tili darslarini faollashtirishda har xil turdagi oʻyinlardan foydalanish boʻyicha seminar-trening tashkil qilindi
Bugun, 11-may kuni  Toshkentdagi Vebster universiteti hamda UrDU Xorijiy filologiya fakulteti hamkorligida  maktablarda ingliz tili darslarini faollashtirishda turli oʻyinlardan foydalanish boʻyicha seminar-trening boʻlib oʻtdi.
Unda UrDU “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri J.Ermetova boshchiligida kafedra professor-oʻqituvchilari, Toshkent viloyati Yuqori Chirchiq tumanidagi  ingliz tili o'qituvchilari va Xorazm viloyatidagi ingliz tiliga ixtisoslashgan maktablardan kafedraga biriktirilgan 6 ta maktabning o'qituvchilari qatnashdilar.
Seminarni ZOOM dasturi orqali onlayn kuzatish imkoniyati ham yaratildi.
Vebster universitetidan tashrif buyurgan mutaxassis Saodat Tadjibayeva O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2021-yil 19-maydagi PQ-5117-sonli qarori  ijrosi sifati amalga oshirilayotgan ishlar haqida gapirib, maktablarga Kembrij programmasini kiritish, chet tillarini o'qitish samaradorligini oshirish, ta'lim sifatini oshirish borasidagi oʻz qarashlari bilan seminar-trening ishini olib bordi.
Trening oʻzaro fikr va tajriba almashish ruhida oʻtdi, unda koʻplab savol-javoblar boʻldi.
urdu.uz, Ingliz tili darslarini faollashtirishda har xil turdagi oʻyinlardan foydalanish boʻyicha seminar-trening tashkil qilindi

Seminar-training on the use of different games to activate English lessons
Today, on May 11, Webster University in Tashkent and the Faculty of Foreign Philology of UrSU held a seminar-training on the use of various games in the promotion of English language lessons in schools.It was attended by professors of the department, teachers of English language in Yukori Chirchik district of Tashkent region and teachers of 6 schools attached to the department from English language schools in Khorezm region.
There is also an opportunity to follow the seminar online through the ZOOM program.
Visiting specialist from Webster University Saodat Tadjibayeva, President of the Republic of Uzbekistan "On measures to bring the activities of popularization of foreign languages ​​in the Republic of Uzbekistan to a qualitatively new level" No. PP-5117 of May 19, 2021 He spoke about the quality of the implementation of the resolution, and conducted a seminar-training with his views on the introduction of the Cambridge program in schools, improving the effectiveness of foreign language teaching, improving the quality of education.
The training was held in the spirit of mutual exchange of views and experiences, which included many questions and answers.