2022-yil 29-yanvar sanasida Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda kun tartibidan o‘rin olgan Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashi reglamentini tasdilash, Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining nizomini tasdilash, Urganch davlat universitetining xalqaro e’tirof etilgan tashkilotlar reytingining yuqori o‘rinlaridan joy olishiga qaratilgan maqsadli chora-tadbirlarni o‘z ichiga oluvchi uzoq va o‘rta muddatli strategik rivojlantirish dasturini ishlab chiqish bo‘yicha ishchi guruhi tarkibini tasdiqlash to‘g‘risidagi, Urganch davlat universitetining o‘rta muddat uchun shakllantiriladigan biznes-rejasi hamda daromadlar va xarajatlar parametrlarini ishlab chiqish bo‘yicha ishchi guruhi tarkibini tasdiqlash, Urganch davlat universiteti rahbar xodimlari hamda professor-o‘qituvchilari faoliyatining samaradorligini baholash mezonlarini (KPI) ishlab chiqish bo‘yicha ishchi guruhi tarkibini tuzish kabi qator masalalar muhokama qilindi.

Очередное заседание Наблюдательного совета Ургенчского государственного университета состоялось 29 января 2022 года.
В повестку дня входит утверждение Положения о Наблюдательном совете Ургенчского государственного университета, утверждение Положения о Наблюдательном совете Ургенчского государственного университета, долгосрочные меры, направленные на вхождение Ургенчского государственного университета в первые ряды международно-признанных организаций, а также об утверждении состав рабочей группы по разработке среднесрочной программы стратегического развития, утверждение состава рабочей группы по разработке среднесрочного бизнес-плана и показателей доходов и расходов Ургенчского государственного университета. обсуждены, например, состав рабочей группы по разработке критериев оценки эффективности (КПЭ) руководящего состава и профессорско-преподавательского состава Ургенчского государственного университета.