Rektor va bitiruvchi talabalar uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugundan Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida bitiruvchi talabalar bilan uchrashuvlari boshlandi. Ilk uchrashuv Fizika-matematika fakulteti bitiruvchilari bilan oʻtkazildi. Unda 248 nafar bitiruvchi talabalar ishtirok etdi.
Universitet rektori bitiruvchi yoshlarni ishga joylashish, kelgusida o’z mutaxassisligi bo’yicha yetuk kadr bo’lib yetishishlariga alohida ishonch bildirar ekan, til oʻrganish, magistraturada ham tahsilni davom ettirish borasida tavsiyalar berdi. Hozirda rasman mutaxassisligi bo’yicha faoliyat olib borayotgan, ish bilan band talabalar haqida qiziqdi. Ilmiy ish olib borayotgan talabalarga koʻmaklashish borasida masʼullarga topshiriqlar berdi.
Erkin muloqotda bitiruvchi yoshlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar, oʻquv jarayoni va amaliyot oʻtash borasida takliflar bildirdilar. Rektor yoshlarning tashabbus va gʻoyalarini qoʻllab-quvvatladi.

A meeting of the rector and graduating students was held
The meetings of the Rector of Urganch State University Bakhrom Abdullayev with the graduating students in the section of the faculties have started today. The first meeting was held with graduates of the Faculty of Physics and Mathematics. 248 graduating students took part in it.
The rector of the university expressed confidence that the young graduates will get a job and become mature staff in their field in the future, and gave recommendations on learning a language and continuing their studies at the master's level. He was interested in the students who are currently working in their specialty. He gave instructions to those responsible for helping students doing scientific work.
In a free dialogue, the young graduates received answers to their questions, made suggestions regarding the educational process and internship. The rector supported the initiatives and ideas of young people.