Rektor va bitiruvchi talabalar uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugundan Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida bitiruvchi talabalar bilan uchrashuvlari boshlandi. Ilk uchrashuv Fizika-matematika fakulteti bitiruvchilari bilan oʻtkazildi. Unda 248 nafar bitiruvchi talabalar ishtirok etdi.
Universitet rektori bitiruvchi yoshlarni ishga joylashish, kelgusida o’z mutaxassisligi bo’yicha yetuk kadr bo’lib yetishishlariga alohida ishonch bildirar ekan, til oʻrganish, magistraturada ham tahsilni davom ettirish borasida tavsiyalar berdi. Hozirda rasman mutaxassisligi bo’yicha faoliyat olib borayotgan, ish bilan band talabalar haqida qiziqdi. Ilmiy ish olib borayotgan talabalarga koʻmaklashish borasida masʼullarga topshiriqlar berdi.
Erkin muloqotda bitiruvchi yoshlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar, oʻquv jarayoni va amaliyot oʻtash borasida takliflar bildirdilar. Rektor yoshlarning tashabbus va gʻoyalarini qoʻllab-quvvatladi.

Состоялась встреча ректора и выпускников
Сегодня начались встречи ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева с выпускниками в секции факультетов. Первая встреча состоялась с выпускниками Физико-математического факультета. В нем приняли участие 248 выпускников.
Ректор вуза выразил уверенность, что молодые выпускники получат работу и в будущем станут полноценными специалистами в своей области, и дал рекомендации по изучению языка и продолжению обучения в магистратуре. Его интересовали студенты, которые в настоящее время работают по специальности. Он давал указания ответственным за помощь студентам в выполнении научной работы.
В свободном диалоге молодые выпускники получили ответы на интересующие их вопросы, внесли предложения по образовательному процессу и стажировке. Ректор поддержал инициативы и идеи молодежи.